بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد

تهران - ایرنا - معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از ابلاغ بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد که در آن حق الزحمه ماهیانه هر یک از مشاغل گروه پرستاری در سال ۱۳۹۹ هم مشخص شده است.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وبدا)، سیدکامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی، مکلف کردن شرکت پیمانکاری تامین نیروی انسانی به رعایت طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار و استفاده این نیروها از خدمات رفاهی مشابه سایر کارکنان را به دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ابلاغ کرد.

یکی از موارد مهم بخشنامه ابلاغی معاونت توسعه تعیین حق الزحمه ماهیانه هر یک از مشاغل گروه پرستاری در سال ۱۳۹۹ است که در صورت اشتغال تمام وقت بر اساس قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت (بدون احتساب اضافه کاری) برای کارشناسان پرستاری، هوشبری، اتاق عمل و فوریت های پزشکی حداقل مبلغ ۴۱ میلیون ریال، برای کاردان اتاق عمل، هوشبری و فوریت های پزشکی ۳۶ میلیون ریال و برای بهیاری مبلغ ۳۴ میلیون ریال خواهد بود.

بنابر این بخشنامه، موسسه باید حداقل تا ۸۰ درصد پرداختی به مشاغل فوق الذکر را برای سایر مشاغل نیز رعایت نماید. ضمن اینکه برقراری حق اشعه و فوق العاده سختی شرایط محیط کار کارکنان بیمارستان ها و بخش های روانی و سوختگی پس از معرفی پیمانکار به دانشگاه و دریافت تاییدیه درصد بلامانع است.

همچنین پرداخت نوبت کاری و اضافه کاری بلامانع است. در صورت پرداخت کارانه مبتنی بر عملکرد، بخشنامه ابلاغی مقام عالی وزارت درباره جداسازی کارانه از اضافه کار رعایت شود.

در این بخشنامه قید شده که دانشگاه‌های علوم پزشکی مجاز هستند در صورت وجود اعتبار خدمات رفاهی مشابه سایر کارکنان را برای همکاران شرکتی لحاظ کنند.

همچنین دانشگاه‌ها و موسسه های وابسته می‌توانند به منظور نظارت بهتر و رعایت عدالت در پرداخت‌ها و همچنین پرداخت به موقع مطالبات افراد به کار گرفته شده، بر اساس تبصره ۲ ماده ۵۵ آیین نامه مالی و معاملاتی دانشگاه ها، از شرکت کارآفرینان آوا سلامت، خرید خدمت کنند.

بنابراین بخشنامه، رعایت مبالغ مندرج در این بخش نامه برای سایر شرکت‌های تامین کننده نیروهای مورد اشاره، الزامی است. ضمن اینکه در انعقاد قراردادهای بعدی موسسه با شرکت پیمانکاری تامین نیروی انسانی شرکت مکلف است نسبت به رعایت طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار اقدام کند.

هر گونه به کارگیری نیروی انسانی جدید حتی در قالب شرکت های پیمانکار صرفا با مجوز معاونت توسعه وزارت بهداشت امکان پذیر است و پرداخت حقوق و مزایای این همکاران، به عنوان پرداخت های اجتناب ناپذیر تلقی شده و باید در موعد مقرر پرداخت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =