دمای هوای همدان در گرمای تموز به ۴۰ درجه می‌رسد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: دمای هوای استان در چند روز آینده به اوج خود و در برخی از نقاط این استان گرمای تموز به ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

محمدحسن باقری شکیب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۷۲ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با غبار و تشکیل ابرهای محلی، وزش ملایم باد و گرمای هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: به دلیل افزایش دمای هوا، رطوبت سطح زمین به بالا حرکت می‌کند و موجب ایجاد ابرهای محلی هم‌رفتی می‌شود.

وی ادامه داد: تشکیل این ابرها موجب بارش قطره‌ای باران پراکنده و در نهایت ممکن است باعث خاک گرفتگی خودروها ‌شود.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه این روند تا انتهای هفته آینده ادامه دارد و طبیعی است، ادامه داد: ممکن است افزایش دمای هوا، موجب آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان شود.

وی با اشاره به اینکه اوج گرمای همدان تا ۱۵ مرداد ادامه دارد، عنوان کرد: از امروز دمای هوای این استان روزانه به صورت میانگین بین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان اضافه کرد: با گرم شدن هوا، دمای برخی از نقاط استان به ۴۰ درجه سانتی گراد نیز می‌رسد.

باقری شکیب عنوان کرد: کمینه دمای هوای همدان ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای بیشینه هوای این شهر نیز ۳۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =