۲ هزار و ۱۵۰ عضو جدید جذب صندوق بیمه روستاییان خراسان شمالی شد

بجنورد- ایرنا-  مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: تا پایان تیرماه امسال ۲ هزار و ۱۵۰ بیمه شده جدید به عضویت این صندوق درآمده‌اند که بیشترین شمار آنان مربوط به شهرستان شیروان است.

محمدرضا غلامزاده روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال در شیروان ۴۲۵ بیمه شده جدید عضو صندوق شده و پس از آن مانه و سملقان با ۴۲۰ بیمه شده جدید، در رده دوم استان قرار دارد.

وی افزود: امسال ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در سطح استان ثبت‌نام اولیه را انجام داده اند که با تکمیل فرآیند و واریز حق بیمه می‌توانند از خدمات بیمه اجتماعی استفاده کنند.

غلامزاده اظهار داشت: شهرستان مانه و سملقان با هزار و ۳۵۰ نفر ثبت‌نام اولیه در جایگاه نخست استان و شهرستات بجنورد با ۵۳۶ ثبت‌نام اولیه در رتبه دوم استان قرار دارد.

وی گفت: اکنون در شهرستان اسفراین ۹ هزار و ۵۵۶ نفر، در بجنورد ۱۰ هزار و ۷۹۴ نفر، جاجرم سه هزار و ۲۱۳ نفر، راز و جرگلان چهار هزار و ۸۴۷ نفر، شیروان ۱۰ هزار و ۷۰۶ نفر، فاروج ۶ هزار و ۸۵۸ نفر، گرمه ۹۸۰ نفر و در مانه و سملقان هشت هزار و ۴۳۳ نفر عضو صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی افزود: اکنون ۵۵ هزار و ۳۸۷ نفر از مشمولان بیمه روستایی در استان، عضو صندوق شده اند و ۲ هزار و ۲۸۷ نفر هم مستمری دریافت می کنند.

بیش از ۳۰ هزار نفر سرپرست خانوار روستایی و عشایری در این استان زیر پوشش هیچ بیمه اجتماعی نیستند.  

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند و ۳۷ تا ۴۲ درصد اشتغال این استان در حوزه کشاورزی است، ۳۰ هزار نفر از جمعیت این استان نیز عشایر هستند.

خراسان شمالی جزو استان های با سطح درآمدی پایین است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =