نماز جمعه در پنج شهرستان استان همدان اقامه می‌شود

همدان- ایرنا- رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه همدان گفت: نماز جمعه فردا سوم مرداد در پنج شهرستان این استان اقامه می‌شود.

حجت الاسلام محمد مولایی روز پنج شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اعلام کرد: با توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و با هدف با رعایت مقررات بهداشتی تنها در پنج شهرستان اسدآباد، بهار، رزن، فامنین و درگزین شهرها و روستاهای تابعه آنها نماز عبادی سیاسی جمعه اقامه می‌شود. 

وی افزود: افرادی که قصد حضور در آیین نماز جمعه را دارند باید ضمن پرهیز از اجتماع در یک محل و استفاده از ماسک و دستکش، اقدام به گرفتن وضو در منزل، آوردن سجاده و مهر شخصی از منزل و رعایت فاصله اجتماعی کنند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان همدان از افراد سالمند و دارای بیماری زمینه ای درخواست کرد تا زمان سفید شدن شرایط در استان در آیین نماز جمعه شرکت نکنند.

وی گفت: تیم های کنترلی حاضر در ورودی نماز جمعه، از ورود کودکان و خردسالان به محل برپایی نماز جمعه جلوگیری می کنند.

وی با بیان اینکه نماز جمعه امری واجب است و باید برگزار شود افزود: با توجه به اهمیت پیشگیری از شیوع و سرایت ویروس کرونا و تاکید وزیر بهداشت بر لغو تجمعات، این آیین در شهرهای همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان و کبودراهنگ لغو شد.

حجت الاسلام مولایی ادامه داد: در مورد جمعه های بعد متناسب با شرایط و پس از هماهنگی با مراجع ذیربط بهداشتی و ستاد مبارزه با بیماری کرونا، تصمیم لازم اتخاذ می شود و از طریق رسانه ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

پیرو درخواست ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا برای حفظ سلامت مردم، تعطیلی محل‌های اقامه نماز جمعه از اسفندماه سال گذشته در استان همدان آغاز شد.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا کنون ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین ۲۴۴ هزار و ۸۴۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =