۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 83882133
۰ نفر

برچسب‌ها

استان مرکزی با خاموشی احتمالی برق مواجه است

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: این استان در هفته آتی به‌دلیل افزایش میران مصرف انرژی الکتریکی با خاموشی احتمالی برق مواجه است و اگر همراهی مردم و دستگاه‌های اجرایی محقق نشود، خاموشی‌ها حتمی است.

«محمد اله‌داد» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برق مصرفی مورد استان در روز گذشته (چهارشنبه) به یک‌هزار و ۵۰ مگاوات رسید که نسبت به روز قبل از آن (سه‌شنبه)  رشد ۱۰ درصدی داشت و تامین این درخواست از عهده حوزه برق استان برنمی‌آید.

وی بیان کرد:چهارشنبه هفته جاری برای تامین برق استان مرکزی همه ظرفیت‌ها به کارگرفته شده و با به‌کارگیری مولدها و ژنراتورها و همکاری صنایع و کشاورزاندر کاهش میزان برق‌های غیرضروری،  پیک بار به ۹۷۰ مگاوات رسید و به سختی از آن گذر شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی هواشناسی، استان مرکزی هفته آینده روزهای گرم با درجه دمای بالای ۴۰ درجه سانتیگراد و همراه با آسمان ابری را در پیش دارد که این وضعیت دمای احساسی هوا را نیز افزایش می‌دهد و نیاز به استفاده از وسایل سرمایشی بیشتر است.

اله‌داد عنوان کرد: انتظار است مردم برای کاهش خاموشی‌ توان خود را در مصرف بهینه برق و کاهش مصرف در ساعات اوج به کارگیرند تا بتوان با مدیریت از دشواری کنونی عبور کرد.

وی اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق در آماده‌باش کامل برای خاموشی‌ها است و به واقع توان افزایش برق برای تامین نیاز با رشد ۱۰ درصدی در استان مرکزی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی افزود: ساعات اوج مصرف برق از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۷ عصر است و انتظار می‌رود مشترکان مختلف از جمله صنایع، ادارات، کشاورزی و مردم در این ساعات از مصرف خود بکاهند.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و در این استان بیش از ۷۴۰ هزار مشترک برق وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha