مشترکان آب در خراسان رضوی ۱۸ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: هم‌اینک ۷۰۳ هزار و ۵۰۶ مشترک زیرپوشش خدمات آبرسانی این شرکت هستند که این رقم در سال ۹۲ و قبل از فعالیت دولت تدبیر و امید حدود ۵۹۶ هزار مشترک بود.

سید ابراهیم علوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری این استان در ۷۶ شهر زیرپوشش خدمات آبرسانی هستند.
وی ادامه داد: آب مورد نیاز این مشترکان توسط این شرکت تامین می‌شود و منابع تولید آب از ۴۴۷ حلقه چاه در سال ۹۲ به ۴۸۳ حلقه در سال جاری افزایش یافته‌ است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: طول خطوط انتقال آب شهرهای استان نیز هزار و ۶۷۲ کیلومتر و طول شبکه توزیع ۶ هزار و ۵۶۲ کیلومتر است.
وی افزود: این درحالی است که در سال ۹۲ و قبل از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید، طول خطوط انتقال آب شهرهای استان هزار و ۵۴۸ کیلومتر و طول شبکه توزیع نیز پنج هزار و ۱۰ کیلومتر بود.
علوی ادامه داد: تعداد تصفیه خانه‌های آب در استان نیز تا قبل از سال ۹۲ فقط یک تصفیه‌خانه بود که ‌اینک به ۲ تصفیه‌خانه آب افزایش یافته ‌است.
شرکت آب و فاضلاب استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در ۷۲ شهر و دو هزار و ۴۰۰ روستای این استان، سه میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک را زیرپوشش دارد و به تمام شهرهای استان به جز مشهد خدمت‌رسانی می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha