بیش‌از ۳۵۰هزار اصله نهال در راسک تولید شد

زاهدان- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی راسک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۳۵۰ هزار و ۴۰۰ اصله انواع نهال گرمسیری، نیمه گرمسیری و زینتی در نهالستان فرزادی واقع در روستای تل سر از توابع بخش پیشین این شهرستان تولید شده است.

سعید نارویی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این اقدام گام بلندی در جهت افزایش تولید، کارآفرینی و جلوگیری از خروج  ارز از کشور را بدنبال خواهد داشت.
وی ادامه داد: در این نهالستان ۳۶ نوع نهال میوه‌های گرمسیری، نیمه گرمسیری و زینتی تولید می‌شود که از این تعداد ۱۱ نوع آن زینتی و بقیه مثمر است. 
مدیرجهاد کشاورزی راسک گفت: این نهالستان زیر نظر موسسه تحقیقات نهال و بذر با تولید نهال سالم و شناسنامه‌دار در کشور، موجب افزایش میزان سطح زیرکشت باغات گرمسیری و نیمه گرمسیری در نیمه جنوبی کشور شده است. 
وی بیان کرد: این کشاورز از اولین تولیدکنندگان نهال گرمسیری و نیمه گرمسیری در کشور بوده که ۱۵ سال است که به  تولید نهال اشتغال دارد.

نارویی افزود: این کشاورز با ساخت ۱۰ هکتار باغ مادر و پرورش انواع ارقام میوه‌های گرمسیری موفق به ثبت چندین رقم مناسب و سازگار با شرایط محیطی کشور با همکاری سازمان تحقیقات کشور شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =