شاخص راه روستایی اسفراین ۱۴ درصد رشد کرد

بجنورد_ ایرنا_ فرماندار اسفراین گفت: شاخص راه روستایی اسفراین با جهشی بالا در این حوزه در ۲ سال اخیر از ۳۹ درصد به ۵۳ درصد رسیده است.

طاهر رستمی روز پنجشنبه در نشست بررسی و پیگیری مشکلات اقتصادی و عمرانی این شهرستان که با حضور استاندار خراسان شمالی برگزار شد،  اظهار داشت: علیرغم مشکلات اقتصادی و تنگناهای اعتباری، اسفرابن در ۲ سال اخیر به کارگاه سازندگی تبدیل شده و بسیاری از پروژه های نیمه تمام آن تکمیل و به بهره برداری رسیده و یا امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: پروژه های کتابخانه مرکزی اسفراین، بیمارستان تک تخصصی بانوان، طرح علاج بخشی سد بیدواز و نیز پروژه راه آهن اسفراین _ جوین تا سال آینده آماده بهره برداری خواهد شد.
وی با اشاره به ارتقای ۱۴ درصدی شاخص راه روستایی این شهرستان، گفت: پروژه راه بام _خرق که به مدت ۱۰ سال متوقف شده بود دوباره فعال شده و تا یک ماه آینده آسفالت ۴.۵ کیلومتر آن پایان می گیرد.

رستمی گفت: در بخش بام و صفی آباد نیز در ۱.۵ سال گذشته راه بیش از ۱۰ روستا آسفالت شده و ۹ کیلومتر از روکش آسفالت محور گراتی - صفی آباد انجام شده است.
وی گفت: راه ۴۰ روستای شهرستان نیز در این مدت با مشارکت دهیاری ها و شوراهای روستایی و  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سامان دهی شده است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =