نماز جمعه اراک به دلیل وضعیت قرمز کرونایی اقامه نمی‌شود

اراک - ایرنا - مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی گفت: نماز جمعه این هفته اراک به دلیل وضعیت قرمز کرونایی و مصوبه ستاد مقابله با کرونا اقامه نمی‌شود.

حجت‌الاسلام «هادی میرزایی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: به غیر از شهر اراک که در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد، نماز عبادی، سیاسی جمعه در ۳۱ نقطه دیگر استان مرکزی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقامه می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، نماز جمعه در شهرهای قرمز برگزار نمی‌شود و با توجه به وضعیت قرمز شهر اراک و اهمیت سلامتی هموطنان، نماز جمعه این هفته اراک اقامه نمی‌شود.

مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی اظهار داشت: نمازجمعه امری واجب است و باید برگزار شود اما با توجه به اهمیت پیشگیری از شیوع و سرایت بیشتر ویروس کرونا و تاکید وزیربهداشت در لغو تجمعات، این آیین در شهر اراک اقامه نمی شود.

حجت‌الاسلام میرزایی تاکید کرد: از تمامی مردم مومن و نمازگزار دیگر نقاط استان مرکزی به غیر از شهر اراک نیز انتظار می‌رود برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در صورت حضور در مصلی‌های نماز جمعه شهرهای خود، از ماسک و دستکش استفاده کرده و فاصله اجتماعی را نیز رعایت کنند.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور تا ظهر چهارشنبه (اول مردادماه جاری) به ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ نفر رسیده که ۲۴۴ هزار و ۸۴۰ نفر از آنها بهبود یافته است.

مجموع جانباختگان این ویروس نیز در این مدت به ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر رسیده است و وضعیت سه هزار و ۶۰۹ نفر نیز وخیم است.

نماز جمعه در ۳۲ نقطه استان مرکزی اقامه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =