تیم والیبال شهروند اراک از لیگ برتر کشور کنار گذاشته شد

اراک - ایرنا - رئیس هیات والیبال استان مرکزی گفت: تیم والیبال شهروند اراک به دلیل عمل نکردن به تعهدات مالی از لیگ برتر کشور کنار گذاشته شد و در رقابتهای این فصل حضور نخواهد داشت.

«رضا سمیعی» روز پنجشنه در گفت و گو با ایرن افزود: فرآیندثبت نام تیم والیبال شهروند اراک فروردین ماه امسال انجام شد اما برای قطعی کردن این ثبت نام باید یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به عنوان حق ورودی لیگ برتر، به حساب سازمان لیگ والیبال کشور واریز می‌کرد که این مهم محقق نشد.  

وی ادامه داد: تیم والیبال شهروند اراک تا ۳۱ تیرماه امسال فرصت داشت تا با پرداخت هزینه ورودی لیگ برتر به سازمان لیگ والیبال کشور، ثبت‌نام خود را قطعی کند اما به دلیل عمل نکردن به این تعهد مالی از حضور در لیگ سال ۹۹ بازماند.

رئیس هیات والیبال استان مرکزی اظهار داشت: علاوه بر هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی ورودی لیگ برتر والیبال در سال ۹۹ حدود نیمی از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه هزینه ورودی لیگ برتر شهروند در فصل گذشته نیز پرداخت نشده است.  

سمیعی بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده از سوی هیات والیبال استان مرکزی سال گذشته ۲ میلیارد ریال از شهرداری اراک دریافت شد که تمامی این اعتبار صرف حقوق و دستمزد معوقه بازیکنان این تیم شد و مقداری از معوقات بازیکنان نیز همچنان باقی مانده است.

وی گفت:پس از تذکرهای فدراسیون والیبال میبنی بر پرداخت هزینه ورودی لیگ برتر تیم شهروند، مراتب به مسئولان استانی و شهرستانی گزارش شد، اما هیچ یک از آنان نسبت به این مسئله مهم توجهی نکردند و اکنون تیم شهروند اراک با تمام شایستگی‌ها از حضور در لیگ برتر کنار گذاشته شد.

رئیس هیات والیبال استان مرکزی افزود: تیم والیبال شهروند اراک در سال۹۷ به عنوان پدیده فصل لیگ برتر والیبال کشور معرفی شد اما در سال ۹۸ به دلیل مشکلات مالی به‌وجود آمده در این تیم، در رتبه یازدهم جدول رده‌بندی لیگ برتر کشور قرار داشت که به دلیل شیوع ویروس کرونا لیگ برتر در این فصل تعطیل شد.  

سمیعی ادامه داد: شهرستان اردکان برای تقویت تیم والیبال خود بیش از ۷۰ میلیارد ریال هزینه کردند و با بهره‌گیری از والیبالیست‌های خارجی به خصوص بریزیلی آینده والیبال شهر خود را تضمین کردند اما تیم شهروند اراک توان پرداخت حق‌الزحمه بازیکنان خود را نداشت و به همین دلیل بازیکنان اراک به شهرهای دیگر مهاجرت کردند.

وی بیان کرد: با وجود فعالیت واحدهای تولیدی مادرتخصصی در استان مرکزی به خصوص شهر اراک، انتظار از ورزش این استان در سطح کشور بالا است اما هیچ یک از واحدهای تولیدی تمایلی به حمایت از ورزش به خصوص والیبال این استان ندارند.

تیم والیبال شهروند اراک از سال ۱۳۹۶ در لیگ برتر والیبال کشور حضور داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =