۱۷ حلقه چاه به شبکه آب شهری کرمانشاه افزوده می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه گفت: قرار است با همراهی و کمک استاندار، ۱۷ حلقه چاه که چهار حلقه آن تازه حفاری شده به شبکه آب شهری کرمانشاه افزوده شود که انجام آن تا حدودی مشکل قطع شدن آب در محلات این شهر را مرتفع می‌کند.

فضل الله رنجبر روز پنجشنبه در جلسه شورای آب شهرستان کرمانشاه که در سرسرای جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: علاوه بر این ۱۷ حلقه چاه، قرار است با همکاری دانشکده کشاورزی یک حلقه دیگر برای تامین آب شرب مورد نیاز مردم وارد مدار شود.

وی تصریح کرد: تقویت شبکه آب شرب شهر کرمانشاه موضوعی است که باجدیت  دنبال می شود و امیدوارم با انجام اقدامات در دست اجرا مشکلات مردم در این زمینه به حداقل ممکن برسد.

رنجبر در ادامه و با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی مصرف آب شهرستان کرمانشاه در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال، گفت: از همه مردم درخواست می کنم برای جلوگیری از افت فشار و قطعی آب صرفه جویی را فراموش نکنند.

فرماندار کرمانشاه گفت: شیوع ویروس کرونا و توصیه مبنی بر شستشوی مداوم دست ها به مدت حداقل ۲۰ ثانیه در افزایش مصرف آب تاثیرگذار بوده است از همین رو صرفه جویی و درست مصرف کردن باید سرلوحه همه ما قرار گیرد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت مقابله با انشعابات غیرمجاز و جلوگیری از استفاده آب شرب برای آبیاری باغات یا صیفی کاری، خاطرنشان کرد: این موضوع با همکاری دستگاه قضایی در حال پیگیری است و با متخلفان برخورد می شود.

رنجبر همچنین از شهروندان خواست تا از آب شرب برای شستشوی خودرو، حیاط و درب منزل استفاده نکنند چرا که در صورت مشاهده این موضوع نسبت به قطع انشعاب آب آن منزل اقدام می شود.

فرماندار کرمانشاه در پایان از شهرک ظفر و تنگه، جاده قدیم، خیام، بهار، فردوسی، شهرک امام خمینی (ره)، نصر، ۲۲ بهمن، فیض آباد، کیهانشهر و فدک به عنوان مناطقی یاد کرد که بیشتر با کاهش فشار و یا قطعی آب مواجه بوده اند.    
شهر کرمانشاه حدود یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جا داده است.