تخلف اصناف تهران به صورت الکترونیکی به تعزیرات ارسال می‌شود

تهران - ایرنا - معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: با توجه به راه‌اندازی و تکمیل شدن سامانه های الکترونیکی (سامانه مبارزه با قاچاق، گرانفروشی و خدمات پس از فروش)از اول مرداد ماه هیچ پرونده تخلفی به صورت دستی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال نمی‌شود.

سعید محمدی پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با راه اندازی این سامانه ها، رسیدگی به پرونده ها، با ارسال سیستمی به حداقل زمان ممکن می رسد.

وی جلوگیری از مصرف بی رویه کاغذ و کاهش بروکراسی اداری و کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها را از مزیت های  راه اندازی این سامانه ها عنوان  کرد.

محمدی پور ادامه داد: با کمک سامانه الکترونیک پرونده ها تعدد تخلفات یک واحد صنفی، تولیدی و خدماتی به راحتی قابل شناسایی بوده و اجرای سایر الزامات قانونی متناسب نظیر نصب پارچه بر سر درب واحدهای صنفی پلمپ شده با سهولت بیشتری عملیاتی می شود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تصریح کرد: یکی دیگر از دستاورد راه‌اندازی این سامانه تجمیع اطلاعات مربوط به تعداد بازرسان فعال و تعداد بازرسی های انجام شده در طول یک روز در کشور است و همچنین می توانیم به تفاوت ارزش ریالی برگه ‌های گزارش بازرسی با آرای صادره در شعبات مختلف تعزیرات حکومتی پی ببریم و متناسب با آنها برنامه‌ریزی و اقدام شود.

محمدی پور در خصوص سامانه گارانتی نیز گفت: تنها درگاه تایید کننده گارانتی در کشور، این سامانه است که همه خدمات دهنده ها باید عضو این سامانه شوند تا خدمات گیرندگان بتوانند با استعلام از این سامانه از خدمات پس از فروش محصول و کالای خریداری شده خود مطلع شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =