پلدشت پربارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی در شبانه روز گذشته

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: پلدشت در شمال استان با ۱۹ میلیمتر بارش پرباران‌ترین شهر استان طی شبانه روز گذشته بود.

مهدی کریمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان مهاباد گرم‌ترین روز سال را سپری کرد، اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته حداکثر دمای هوا در مهاباد به ۴۰ درجه و در ارومیه به ۳۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید و دمای خنک‌ترین شهر استان چالدران نیز ۱۳درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود.

وی با اشاره به اینکه افت دما تا روز شنبه در استان پایدار است، اظهار داشت: با ورود امواجی ناپایدار تا روز جمعه هفته جاری در مناطق شمال آذربایجان‌غربی رگبار باران به همراه رعد و برق و برای مناطق مرکزی و جنوبی استان کاهش دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: از شنبه هوای استان پایدار می‌شود و دما مجدد افزایش می‌یابد و تا اواسط هفته بعد افزایش دما ادامه دارد.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =