نام‌نویسی پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: فرایند نام‌نویسی پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر در راستای شناسایی و انتخاب الگوهای برتر بخش تعاون این استان آغاز شد.

مهرداد جهاندیده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: جشنواره تعاونی‌های برتر در سالجاری با امکان نام‌نویسی در ۲۲ گرایش شرکت‌های تعاونی، اتحادیه‌های شرکت‌های تعاونی و اتاق تعاون با رویکرد رتبه بندی و اعتبارسنجی تعاونی‌ها با استفاده از سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: شرکت‌های تعاونی‌ برای ورود به این رقابت و شرکت در جشنواره می‌بایست اطلاعات کامل تعاونی خود و سایر مشخصات مربوطه را در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون به نشانی  https://taavoni.mcls.gov.ir  ثبت یا بهنگام سازی کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ادامه داد: امتیاز و رتبه‌بندی مربوط به تعاونی‌هایی که اطلاعات را در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون وارد کرده باشند بعد از نهم مرداد سالجاری از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه مهلت ثبت مدارک تا نهم مرداد است، گفت: شرکت‌های تعاونی فعال و در حال بهره‌برداری با دارا بودن حداقل سه سال فعالیت، مثبت شدن تراز مالی شرکت تعاونی در سه سال اخیر و همچنین برگزاری مجامع قانونی و رعایت قواعد حقوقی از الزامات شرکت در این جشنواره است. 
جهاندیده افزود: نداشتن محکومیت قضایی موثر در مورد تعاونی در سه سال اخیر، درج مدارک تحصیلی اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی و درج مستندات قانونی مرتبط با امور مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی شرکت تعاونی در سامانه بخشی از دیگر قواعدی است که باید برای شرکت در جشنواره رعایت شود.
وی بیان کرد: همچنین بایستی گواهی نامه‌های مرتبط با نوع فعالیت شرکت تعاونی در سامانه بارگذاری و این گواهی نامه‌ها مرتبط با سه سال اخیر باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: لازم است که صورت‌های مالی و آخرین تغییرات اساسنامه شرکت تعاونی در سامانه جامع و هوشمند تعاونی‌ها بارگذاری و تصاویر واضح محصولات و خدمات شرکت تعاونی در سامانه بارگذاری شده باشد.
وی نام‌نویسی تعاونی‌ها در سامانه جامع و هوشمند تعاونی‌ها و تکمیل مدارک و مستندات، اعتبار سنجی و رتبه بندی تعاونی‌ها بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه و انتخاب تعاونی‌های واجد شرایط دارای بالاترین رتبه و اعتبار برای بازدید میدانی در راستای انتخاب "تعاونی برتر استانی" را مراحل و روند اجرایی جشنواره تعاونی های برتر در سالجاری اعلام کرد.
جهاندیده افزود: پس از پایان مهلت نام‌نویسی، اعتبار سنجی و رتبه بندی بر مبنای اطلاعات مندرج در سامانه انجام و تعاونی‌هایی که دارای رتبه بالاتر باشند پس از بازدید میدانی، به عنوان تعاونی برتر انتخاب و شهریور امسال همزمان با هفته تعاون، بصورت مجازی و یا حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تجلیل و قدردانی قرار می‌گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =