لازمه موفقیت در مدیریت شهری استفاده بهینه از ظرفیت‌هاست

تربت‌حیدریه- ایرنا- سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی با بیان این که مسوولان موظف به ارایه خدمت مطلوب به مردم هستند گفت: لازمه موفقیت در مدیریت شهری، استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود و تلاش شبانه‌روزی است.

امیرحمزه ذاکر روز پنجشنبه در آیین واگذاری یک دستگاه خودروی سنگین به شهرداری فیض‌آباد در مه‌ولات با اشاره به این که بدون مشارکت پذیری مردم توسعه اتفاق نمی‌افتد افزود: لازمه موفقیت در مدیریت شهری، مسوولیت پذیری، خلاقیت و ریسک پذیری یک مسوول است و اگر یک مدیر حداقل ریسکپذیری را نداشته باشد به درد مسوولیت نمی‌خورد.

وی با اشاره به اینکه مردم شهرهایی را برای زندگی انتخاب می‌کنند که از شرایط فرهنگی مطلوبتری برخوردار باشد ادامه داد: افق روشنی برای شهرها متصور است به گونه‌ای که فناوری و پیشرفت‌های بشریت، رفت و آمدها را تسهیل می‌کند و بر همین اساس نیز مردم شهرهایی را برای زندگی انتخاب می‌کنند که زیرساخت‌های توسعه در آن فراهم شده باشد.

سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی  با قدردانی از مدیران مه‌ولات در راستای همدلی و همراهی و تلاش شبانه‌روزی آنان در ارایه خدمت به مردم گفت: هنگامی که یک مدیر درگیر مسایل حاشیه‌ای شود تمام توان و انرژی مدیریتی صرف تقابل و حواشی می‌شود و در واقع از وظیفه اصلی که همان خدمت بی‌منت به مردم است فاصله گرفته می شود.

ذاکر افزود: در صورت همراهی و همدلی تمام مسوولان دستگاه‌های اجرایی، توان مدیریتی آنان نیز افزایش خواهد یافت و این امر، تولید سرمایه و کار، پیشرفت و ترقی را برای مردم به همراه دارد.

شهردار فیض‌آباد مه‌ولات نیز در سخنانی با بیان این که یکی از برنامه‌های مدیریت شهری استفاده مطلوبتر از ماشین‌آلات موجود و صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری است گفت: با استفاده از توان و تجربه، ماشین‌آلات شهرداری بازسازی و به چرخه فعالیت بازگشته‌اند که این امر صرفه‌جویی در اعتبارات تخصیصی را به همراه داشته است.

جواد جعفری با اشاره به این که در آینده نزدیک، ۳۰ هزار مترمربع از معابر شهری مه‌ولات روکش آسفالت می‌شود افزود: مردم نیز با خودیاری در پرداخت عوارض با شهرداری مشارکت دارند تا خدمات این نهاد به ویژه آسفالت معابر نیز با سرعت بیشتری انجام شود.

در این مراسم از یک دستگاه کامیون کمپرسی رونمایی و ناوگان خدمات شهری شهرداری فیض آباد به این خودرو که برای خرید آن ۱۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است مجهز شد. ۴۰ درصد این مبلغ توسط شهرداری فیض آباد و بقیه نیز توسط دولت تامین شده است‌.

فیض‌آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه‌ولات در ۲۱۲ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =