۶۰۰ هکتار از مزارع مهاباد به کشت سبزی و صیفی اختصاص یافت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره تولیدات گیاهی جهادکشاورزی مهاباد گفت: ۶۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان به کشت سبزی و صیفی‌جات اختصاص یافته که از آنها حدود ۱۷ هزار تن محصول تولید می شود.

جعفر علیزاده روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال پیش بینی می شود بیش از ۱۷ هزار تُن انواع سبزی و صیفی از جمله پیاز، گوجه فرنگی، فلفل و سیب زمینی از سطح مزارع کشت شده برداشت و روانه بازار شود.

وی ادامه داد: میانگین برداشت سبزی و صیفی در مزارع مهاباد به ازای هر هکتار ۳۵ تن محصول برآورد می‌شود.

رییس اداره تولیدات گیاهی جهادکشاورزی مهاباد اظهار داشت: امسال ۶۰ هکتاز از مزارع مهاباد به کشت محصولات جالیزی شامل هندوانه، خیار و خربزه اختصاص یافته که انتظار داریم به طور میانگین بیش از ۹ تن محصول در هر هکتار برداشت شود.

علیزاده بیان کرد: شیوه آبیاری محصولات صیفی و سبزی این شهرستان در سال زراعی جاری به صورت آبیاری نواری و بارانی از منابع آب سالم و چاه بوده و هر گونه استفاده از آب پسماند و فاضلاب ممنوع است.

مهاباد در جنوب آذربایجان غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است.

در سال زراعی گذشته، ۶۳ هزار هکتار از مزارع مهاباد به کشت محصولات مختلف اختصاص یافته بود که ۵۲ هزار هکتار آن به صورت دیم و مابقی به صورت آبی کشت شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =