ماسک به قیمت دولتی در کهگیلویه و بویراحمد فروخته می شود

گچساران- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ماسک با قیمت دولتی یکهزار و ۳۰۰ تومان در استان به فروش می رسد.

امام بخش قائدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخشی از پارچه مورد نیاز تولید ماسک با قیمت دولتی به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.

وی بیان کرد:کارگاه های تولیدی موظف هستند ماسک را به قیمت بکهزار و ۵۰ تومان به داروخانه ها بفروشند.

قاعدی تصریح کرد:هم اکنون ۲ کارگاه تولید ماسک با ظرفیت روزانه ۱۰ هزار عدد در استان فعالیت دارد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:کارگاه بزرگ تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۴۰هزار عدد به زودی در گچساران راه اندازی می شود. 

قاعدی عنوان کرد: قرار است امروز مسئولان علوم پزشکی و صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از این کارگاه بازدید کنند.

وی تاکید کرد: کارگاه تولید ماسک گچساران در صورت داشتن استانداردهای لازم به زودی راه اندازی می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جمعیت ۷۲۳هزار نفری استان گفت: روزانه حداقل ۱۰۰ هزار عدد ماسک برای مصرف مردم مورد نیاز است.

قاعدی با اشاره به این که ماسک مهمترین کالای مورد نیاز شهروندان برای پیشگیری از بیماری ویروس کروناست افزود: از افراد متقاضی راه اندازی کارگاه های تولید ماسک در کهگیلویه و بویراحمد استقبال می شود.

کهگیلویه و بویراحمد جزو استان های در وضعیت هشدار کشور از نظر انتشار ویروس کروناست.

براساس آخرینآمار که روز گذشته از سوی وزارت بهداشت اعلام شد تاکنون ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ فرد مبتلای قطعی بهویروس کرونا در کشور شناسایی شده و تعداد جانباختگان بر اثر این بیماری به ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =