۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83881827
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت درصد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی خراسانی هستند

مشهد- ایرنا- مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: حدود هفت درصد از مجموع بیمه‌شدگان این سازمان در کشور در این استان هستند.

سید محسن نظام خیرآبادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ۴۲ میلیون نفر بیمه شده اصلی و تبعی در کشور زیرپوشش این سازمان قرار دارند که ۲ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۵۹۴ نفر از این تعداد در خراسان رضوی ساکن هستند.

وی ادامه داد: تعداد بیمه‌شدگان اصلی در این استان اواخر سال گذشته به بیش از ۸۹۳ هزار نفر رسید که از این تعداد ۶۲۵ هزار نفر بیمه شده اجباری و ۲۶۸ هزار نفر سایر گروه‌های بیمه‌ای اعم از اختیاری، حرف و مشاغل آزاد، رانندگان، قالیبافان، کارگران ساختمانی، کارفرمایان صنفی، باربران، خادمان مساجد، زنبورداران، دارندگان بیمه‌های توافقی و مقرری بگیران بیمه بیکاری بودند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: تعداد افراد تبعی یا تحت تکفل این بیمه شدگان بیش از یک میلیون و ۵۴۰ هزار نفر هستند و ۴۳۹ هزار نفر نیز مستمری‌بگیر می‌باشند.

وی با اشاره به شیوع بیماری کووید ۱۹ و تبعات ناشی از آن از جمله بیکاری افزود: تاکنون بیش از ۴۸ هزار نفر برای استفاده از بیمه بیکاری در این استان ثبت‌نام کرده‌اند.

نظام خیرآبادی ادامه داد: پرداخت وجوه مربوط به بیمه بیکاری به صورت متمرکز از تهران در حال انجام است.

استان خراسان رضوی ۶.۴ میلیون نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها