هواشناسی بوشهر نسبت به صاعقه و آتش سوزی مراتع هشدار داد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده نسبت به احتمال برخورد صاعقه، آتش سوزی مراتع و همچنین احتمال آبگرفتگی مسیل‌ها در برخی نقاط هشدار داده می‌شود.

پیام مساعدی روز پنج‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: خلیج فارس از امروز متلاطم شده و از روز جمعه هفته جاری تا اوایل هفته آینده شاهد ناپایداری‌های جوی خواهیم بود.

وی بیان کرد: از روز جمعه تا اوایل هفته آینده  به سبب نفوذ جریان‌های مونسونی و افزایش شاخص‌های ناپایداری‌های همرفتی، افزون بر تشکیل ابرهای همرفتی، احتمال رخداد ناپایداری‌های موقت جوی در عصرها در مناطق مرتفع شرقی و جنوبی استان وجود دارد.

مساعدی افزود: به همین علت، از روز جمعه سوم مرداد تا روز یکشنبه پنجم مرداد برای ساعت‌هایی از بعد از ظهر تا اوایل شب شاهد رگبار پراکنده باران، رعد و برق و گاهی تندبادهای لحظه‌ای خواهیم بود.

وی یادآورشد: امروز و فردا سرعت وزش جریان‌های جنوبی بر روی خلیج فارس و سواحل استان به ویژه در سواحل مرکزی و جنوبی افزوده می‌شود و در پی آن ارتفاع موج دریا افزایش می‌یابد.

مساعدی با اشاره به اینکه ارتفاع موج تا یک و نیم متر افزایش خواهد یافت، تاکید کرد در این دو روز از ترددهای دریایی غیرضروری خودداری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =