سخنگوی وزارت خارجه: دیپلمات‌های چین در آمریکا به مرگ تهدید شده‌اند

پکن- ایرنا- با بالا گرفتن تنش‌های لفظی و دیپلماتیک میان چین و آمریکا، یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین ادعا کرد که دیپلمات‌های این کشور در آمریکا به «مرگ» تهدید شده‌اند.

به گزارش ایرنا «هوا چون اینگ» روز پنجشنبه در رشته توییت های نوشت که به دلیل نفرت پراکنی هایی که توسط دولت دونالد ترامپ انجام شده است علاوه بر این، سفارت کشورش در آمریکا نیز به «بمب گذاری» تهدید شده است.

وی ضرب الاجل آمریکا برای تخلیه کنسولگری چین در هیوستون در ظرف ۷۲ ساعت را اقدامی غیرقانونی خواند و در توئیت دیگری نوشت: «این اقدام آمریکا به دنبال اعمال محدودیت برای دیپلمات های چینی و باز کردن کیف های دستی دیپلمات های چین توسط ماموران آمریکا صورت گرفته است، این یک فشار سیاسی بی سابقه از سوی آمریکا علیه چین است».

این دیپلمات چینی در توئیت دیگری افزود که «آلوده سازی و دخالت» هیچگاه در ژن و سیاست خارجی چین نبوده است در حالی که دیپلمات های چینی در حال «ترویج دوستی و تفاهم» هستند سفارت آمریکا در پکن عملا به سیست سیاسی و اجتماعی چین حمله می کند.

خانم هوا همچنین در توئیت دیگری تاکید کرد که آمریکا باید اشتباه خود را تصحیح کند زیرا در غیر این صورت چین به اقدامات مشابه دست خواهد زد.

واشنگتن روز چهارشنبه از پکن خواسته بود تا طی ۷۲ ساعت کنسولگری خود در هیوستون تگزاس را ببندد، دولت چین به این اقدام ناگهانی دولت ترامپ شدیدا اعتراض و اعلام کرد که مقابله به مثل می کند.  

وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با تارنمای خبری آکسیوس ادعا کرد به دلیل "محافظت از مالکیت معنوی و اطلاعات خصوصی" کنسولگری چین در هوستون را می بندد.

پکن ضمن محکوم کردن این اقدام اعلام کرد حق قانونی خود می داند که دست به اقدام متقابل بزند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =