سیر صعودی کرونا در آمریکا؛ یک میلیون مبتلا در ۲ هفته

تهران - ایرنا - با شدت گرفتن بحران ویروس کرونا در آمریکا، بازه زمانی ابتلای یک میلیون تن به این بیماری در این کشور، از سه ماه (در ابتدای ورود کووید-۱۹) به ۲ هفته کاهش یافته است.

تارنمای بخش عربی "سی‌ان‌ان" صبح پنجشنبه گزارش داد، در همین راستا، مقام‌های بهداشتی آمریکا اعلام کردند، تنها در ۲۴ ساعت گذشته، یکهزار تن دیگر جان خود را در نتیجه ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

با توجه به اینکه پس از گذشت ۹۹ روز از ثبت نخستین مورد ابتلا به کرونا در آمریکا در ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱ بهمن ۹۸)، تعداد مبتلایان به این بیماری به یک میلیون تن رسید، اما به دلیل شیوع سریع کووید ۱۹، این رقم (یک میلیون مبتلا) در  ۲ هفته اخیر صورت گرفته است.

این گزارش می‌افزاید: ۴۳ روز زمان لازم بود تا شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۲ میلیون تن برسد و پس از ۲۸ روز و هشتم ژوئیه ( ۱۸ تیرماه) شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر ایالات متحده به ۳ میلیون تن افزایش یافت و چیزی نمانده است که تنها پس از گذشت ۲ هفته از آن روز شمار مبتلایان به چهار میلیون نفر برسد.

بنا بر داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز تا چهارشنبه شب، بیش از سه میلیون و ۹۴۰ هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۱۴۲ هزار نفر نیز بر اثر  این بیماری جان باخته‌اند.

برخی از ایالات‌های آمریکا همچنان رکوردار موارد ابتلا به ویروس کرونا هستند و براساس داده‌های دانشگاه جان هاپکنز، روز چهارشنبه دستکم ۴۱ هزار و ۳۸۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در ایالات متحده ثبت شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =