۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۰:۱۶
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83881695
۰ نفر

برچسب‌ها

رویترز:‌ ۴۵ غیر نظامی و طالبان در غرب افغانستان کشته شدند

تهران-ایرنا-منابع محلی افغانستان چهارشنبه شب اعلام کردند که در حملات هوایی در غرب این کشور ۴۵ غیر نظامی به همراه اعضای گروه طالبان کشته شدند.

به گزارش رویترز، "علی احمد فقیر یار" فرماندار شهرستان "ادرسکن" هرات با اعلام این خبر گفت که دستکم هشت غیر نظامی در میان کشته شدگان دیده می‌شود.

وی با بیان این که حملات توسط نیروهای امنیتی افغانستان صورت گرفته است افزود، حملات در منطقه "خام زیارات" انجام شد و از اعضای طالبان نیز در میان کشته شدگان وجود دارد.
فقیر یار البته نگفت که از میان ۳۷ تن باقی مانده، چند نفر غیر نظامی و چند نفر اعضای طالبان هستند.
شهرستان ادرسکن هرات در مرز با استان خراسان ایران قرار دارد. 
حبیب امینی یک مسؤول محلی افغانستان در شهرستان "گوزارا" در نزدیکی محل حادثه ضمن تأیید کشته شدن ۴۵ نفر در این حمله، بدون اشاره به  جزئیات افزود، شمار زیادی نیز مجروح شدند. 
تاکنون وزارت دفاع افغانستان نسبت به این حمله هیچ واکنشی نشان نداده است.
سخنگوی نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان نیز اعلام کرد که آنها در حملات هوایی روز چهارشنبه شرکت نداشته‌اند.

این درحالی است که قاری محمد یوسف أحمدی سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که در دو حمله هوایی به هرات، هشت غیر نظامی کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند.
دو مقام محلی افغانستان نیز تأیید کردند که دو حمله هوایی به این منطقه از هرات انجام شده است.
حمله منتسب به ارتش افغانستان به هرات درحالی است که دفتر مطبوعاتی پلیس قندهار این کشور روز چهارشنبه از کشته شدن هفت نیروی پلیس افغان در حملات جدید طالبان به پاسگاه‌های پلیس در این استان خبر داده بود.
براساس توافقنامه آمریکا با طالبان که زمستان سال گذشته در دوحه پایتخت قطر به امضا رسید، طالبان متعهد شده بود با دولت کابل مذاکره کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha