نامگذاری امسال به نام جهش تولید، اتمام حجت برای حمایت از تولیدکنندگان است

ارومیه- ایرنا- دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با اشاره به نامگذاری امسال به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: این امر اتمام حجت معظم له برای حمایت همه جانبه از این بخش مهم اقتصادی بوده است.

میثم زالی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی افزود: تعطیلی واحدهای تولیدی طبق تاکیدات مقام معظم رهبری و مسوولان نظام، کار مناسبی نیست و با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص جهش تولید، باید این روند تغییر یابد.

وی اضافه کرد: در برخی موارد، تملک واحدهای تولیدی توسط بانک ها عاملی برای تضییع حقوق بیت المال است.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تاکید کرد: طبق قانون، اگر وثیقه یک واحد تولیدی کفاف بدهی آن را بدهد، نباید محدودیتی برای آن واحد اعمال شود که این امر توسط بانک ها مورد توجه قرار نمی گیرد.

زالی اظهار کرد: تاکنون ۲ هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی در استان های مختلف توسط بانک ها تملک شده که در برخی موارد، تضییع حقوق بیت المال بوده است.

وی ادامه داد: در بسیاری موارد، بانک ها به اسم قانون از رفع موانع تولید خودداری می کنند در حالی که موارد استنادی مدیران بانکی، بیشتر بخشنامه بوده و قانون نیست.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با تاکید بر اینکه همه ما باید در راستای توسعه کشور به تولیدکنندگان کمک کنیم، گفت: در این صورت می توان به آینده اقتصادی کشور بیش از پیش امیدوار بود که البته باید موانع این امر به طور کامل با اهتمام همه دستگاه ها از پیش رو برداشته شود.

رهبر معظم انقلاب که سال گذشته را به نام سال رونق تولید نامگذاری فرموده بودند، امسال را نیز به نام سال جهش تولید نامگذاری فرمودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =