مدیران از ظرفیت‌های رسانه‌ای استفاده حداکثری داشته باشند

بیرجند - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به گام‌های موثری که در سال‌های اخیر در راستای توسعه استان برداشته شده، مدیران به منظور اطلاع‌رسانی درست و جامع درخصوص این برنامه‌ها از ظرفیت‌های رسانه‌ای موجود، حداکثر استفاده را ببرند.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، ناصر خوش خبر روز چهارشنبه در بیست و یکمین نشست شورای اطلاع‌رسانی استان خراسان جنوبی افزود: رضایتمندی و همراهی مردم، مهمترین پیامد ارائه شفاف عملکرد دستگاه‌ها توسط مدیران است. 

وی گفت: مردم ثابت کرده‌اند در همه صحنه‌ها با نظام و دولت همراهند و این همراهی موفقیت‌های چشمگیری را تاکنون رقم زده است.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به نقش رسانه‌ها در انعکاس اخبار و اطلاعات اظهار داشت: رسانه‌ها می‌توانند با این رویکرد به کمک نظام، دولت و مدیران استان بیایند، کما اینکه رسانه‌ها تاکنون در چارچوب قوانین نظام، عملکرد مثبتی داشته‌اند.

وی افزود: ناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی با رسانه‌ها در ارائه امار و اطلاعات درست و به موقع به رسانه‌ها، شایعه‌سازی و تشویش اذهان عمومی را به همراه دارد.

خوش خبر گفت: اطلاعاتی که مدیران در قالب پیوست رسانه‌ای از اقدامات و برنامه‌های خود به رسانه‌ها ارائه می‌کنند باید متناسب با پذیرش افکار عمومی باشد چرا که اطلاعات پیچیده، پذیرش مطالب را سخت و دشوار می‌کند.

وی با اشاره به نقش مهم روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی در انعکاس عملکرد دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: روابط عمومی قدرتمند و متخصص در ارتباط‌گیری موفق با جامعه هدف دستگاه نقش بسزایی دارد.

رییس شورای اطلاع‌رسانی استان خراسان جنوبی افزود: مدیران باید از روابط عمومی‌ها بخواهند پورتال‌ها و کانال‌های اطلاع رسانی خود را به روز کنند تا سطح دسترسی مردم به داده‌ها راحت‌تر شود و فرصت برای انتقال اطلاعات نادرست در فضاهای مجازی و کانال‌های غیررسمی و بی‌هویت سلب شود.

وی با بیان اینکه سلامت، امنیت و معیشت از سیاست‌های اصلی دولت است که به طور ویژه در اقدامات و برنامه‌های دستگاه‌ها نمود دارد خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که در این سه حوزه، توفیقات ارزنده‌ای داشته‌ایم که البته نیاز به پشتیبانی به ویژه در بخش سلامت دارد.

خوش خبر تاکید کرد: در همین راستا هماهنگی در تولید محتوا و پردازش و نشر اطلاعات در اولویت کار شورای اطلاع‌رسانی است تا مطالب و داده‌ها بدون کمترین عیب و نقص در اختیار عموم قرار گیرد.

علاوه بر جلسات منظم شورای اطلاع‌رسانی استان خراسان جنوبی، کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ذیل این شورا و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا نیز به صورت هفتگی تشکیل جلسه می‌دهد و سی‌امین نشست آن در هفته جاری برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =