فرماندار قوچان: مدیران شهرستان پاسخگویی به مردم را به ادارات کل محول نکنند

مشهد- ایرنا- فرماندار قوچان گفت: برخی مدیران شهرستان پاسخگویی به مردم را به مرکز استان و ادارات کل محول می‌کنند که این رفتار به ‌هیچ ‌وجه قابل ‌قبول نیست.

هادی رجایی نیا روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری قوچان افزود: مدیران باید از سقف اختیارات خود استفاده کنند و با اینکه بارها گفته‌ شده در برخی موارد اختیارات مدیران شهرستانی کم است اما یکی از مهم‌ترین وظایف مدیران کاهش دغدغه مردم، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است که در راستای اختیارات و وظایف دستگاه‌های اجرایی مطالبه گری برای مردم و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران را از دستگاه‌های اجرایی خواهیم داشت و مدیران اگر کمبود اختیارات دارند باید اعلام کنند.

وی همچنین با اشاره به تأخیر تخصیصات که موجب تمدید سال مالی تا شهریور ماه شده است ادامه داد: مدیران باید پیگیر جذب کامل اعتبارات دستگاه خود باشند، اعتبارات سال ۹۹ در حوزه تملک دارایی و نفت نیز ابلاغ‌ شده که نیازمند پیگیری مدیران در اخذ موافقت‌نامه است.

فرماندار قوچان گفت: در خصوص مسائل اساسی و مشکلات عمده شهرستان نیز مکاتباتی با ادارات انجام ‌شده که با امضای مشترک امام‌جمعه و نماینده و فرماندار شهرستان تقدیم نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی می‌شود تا در سطح ملی پیگیری‌ها انجام شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال پایانی دولت قرار داریم مدیران موظف به پیگیری ویژه برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام دارای بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند.

رجایی نیا با اشاره به کمک‌های قرارگاه مواسات و کمک‌های مؤمنانه شهرستان در ابتدای شیوع ویروس کرونا ادامه داد: با همکاری مردم و امام‌ جمعه به‌ عنوان فرماندهی این قرارگاه در تمام این ایام کمک‌ها قطع نشده و در نظر داریم سه نوبت دیگر در دهه ولایت، اعیاد قربان و غدیر و محرم و صفر نیز این طرح را اجرا کنیم.

وی از افزایش دمای هوا در ۲۰ روز آینده و احتمال افزایش مصرف برق در این ایام خبر داد و گفت: اگر بخواهیم شبکه پایدار برق داشته و شاهد خاموشی‌های مکرر و آسیب رسیدن به تأسیسات اداری و خانگی نباشیم تمامی ادارات دولتی و مردم ملزم به ‌صرفه جویی در مصرف برق به ویژه در ساعات اوج مصرف (۱۱ تا ۱۵) هستند.

فرماندار قوچان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را  راحت‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ دانست و افزود: بی علامت بودن ۵۰ درصد از مبتلایان به این بیماری نکته خطرساز آن بوده که در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند آسیب جدی به جامعه وارد کند، اگر آمار این بیماری بیشتر شود مجبوریم همچون روزهای اول شاهد تعطیلی در سطح شهرستان باشیم.

وی با اشاره به افزایش قیمت ارز در هفته گذشته و کاهش آن در روزهای اخیر ادامه داد: همان‌طور که با افزایش قیمت ارز قیمت کالا در بازار افزایش یافت انتظار می‌رود با کاهش آن‌ هم کاهش قیمت‌ها را شاهد باشیم و بر همین اساس مجموعه نظارتی باید نظارت لازم را داشته باشند.

رجایی نیا با اشاره به نزدیک شدن به پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور، نماز جمعه را یکی از جلوه‌های سیاسی، اجتماعی و عبادی در اسلام خواند و گفت: نماز جمعه علاوه بر کارکرد دینی و ترویج مفاهیم آن کارکردهای فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و حتی  اقتصادی دارد که می‌تواند در زمینه‌هایی همچون تبیین مسائل فرهنگی جامعه، مقابله با  تهاجم فرهنگی، تبیین و ترویج اخلاق اسلامی و فضایل اخلاقی، افزایش اعتماد مردم نسبت به نظام ، تبیین خط و مشی‌های نظام اسلامی در جامعه ، دعوت به وحدت و پرهیز از هرگونه اختلاف‌افکنی و گروه‌گرایی، حمایت از قانون و قانون‌گرایی و تبیین سیاست‌های اقتصاد اسلامی مؤثر باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =