اوکراین به طور آزمایشی درهای ورزشگاه‌ها را به روی هواداران باز می‌کند

تهران- ایرنا- اوکراین پس از وقفه سه ماهه ایجاد شده در فوتبال ناشی از شیوع ویروس کرونا، حالا قصد دارد به طور آزمایشی اجازه ورود هواداران را به اندازه یک چهارم گنجایش ورزشگاه‌ها صادر کند.

کشور اوکراین در ماه مه به منظور کمک به احیای اقتصادی، محدودیت‌های مرتبط با کووید-۱۹ را تسهیل کرد اما دولت این کشور همچنان مقررات قرنطینه را به طور ماهانه تمدید می‌کند، از مردم می‌خواهد که ماسک بپوشند و به مقررات سفت و سخت در مکان‌های عمومی پایبند باشد.

این در حالی است که «آندری پاولکو» رییس اتحادیه فوتبال اوکراین در پیامی در فیسبوک اعلام کرد که وزیر بهداشت این کشور «به تازگی با حضور هواداران به طور آزمایشی در دیدارهای ۲۵ و ۲۹ جولای موافقت کرده است.»

براساس اعلام وی و با اشاره به دستورالعمل‌های دولتی، ورزشگاه‌ها تنها مجاز به پذیرفتن هواداران به اندازه ۲۵ درصد گنجایش خود بوده و این رقم در صورت موفقیت‌آمیز بودن طرح آزمایشی به ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

اوکراین تاکنون حدود ۶۱ هزار مورد ابتلا و بیش از یک هزار و ۵۰۰ قربانی مرتبط با کووید-۱۹ گزارش کرده است که البته در مقایسه با همتایان دیگر خود در منطقه اروپای غربی به نسبت آمار کمتری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =