مراکز منتخب جامع سلامت استان سمنان برای مراجعه شهروندان مشکوک به کرونا

سمنان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت : مراکز منتخب جامع سلامت در شهرستان‌های استان آماده پذیرش و بررسی پزشکی افراد مشکوک به کرونا هستند.

جعفر جندقی عصر چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد: با توجه به افزایش مجدد شیوع بیماری کووید١٩ و در راستای افزایش میزان رضایتمندی و کیفیت ارائه خدمات بهداشتی و تسهیل در امر بیماریابی به موقع و همچنین آموزش، اطلاع رسانی و ارائه خدمات بهداشتی بهتر، در تمامی شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، مراکز منتخب بیماری کووید ١٩ جهت مراجعه افراد مشکوک به ویروس کرونا فعال است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: شهروندان استان سمنان با رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله شست‌وشوی مکرر دستها با آب و صابون، لغو مسافرت های غیرضروری، حضورنیافتن در اجتماعات شلوغ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، می توانند از ابتلا به بیماری کووید١٩ پیشگیری کنند.

وی افزود: کسانی که دارای علائمی از جمله سرفه، تب بالا و تنگی نفس هستند، می توانند با مراجعه به مراکز منتخب کووید-١٩ و معاینه توسط پزشک، از آخرین وضعیت جسمانی خود مطلع شوند.

وی با اشاره به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کووید١٩ در شهرستان‌های استان سمنان گفت: در شهرستان سمنان پایگاه سلامت مهر واقع در میدان نور مسکن مهر، بلوار فضیلت، جنب مسجد پیامبر اعظم(ص)، در شهرستان دامغان مرکز خدمات جامع سلامت سیدالشهداء (ع) واقع در میدان دانشگاه، ابتدای شهرک گلستان، در شهرستان گرمسار مرکز خدمات جامع سلامت شماره ٢شهری واقع در خیابان ١٧ شهریور روبه‌روی استخر طوسی، در شهرستان مهدیشهر مرکز خدمات جامع سلامت شهید تبیانیان واقع در جنب شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در شهرستان سرخه  مرکز خدمات جامع سلامت شهدای سرخه واقع در طبقه اول شبکه بهداشت ودرمان، در شهرستان آرادان مرکز خدمات جامع سلامت آرادان  واقع در جنب شبکه بهداشت و درمان شهرستان هستند.

به گفته ظهر امروز سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =