۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۴
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 83866142
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح زوج و فرد، صبح‌ها در اصفهان اجرا نمی‌شود

اصفهان - ایرنا - رییس پلیس راهور استان اصفهان از کاهش ساعت اجرای طرح ترافیکی زوج و فرد در کلانشهر اصفهان خبر داد و گفت: اجرای این طرح از روز شنبه چهارم مرداد در ساعت‌های صبح متوقف شد و فقط از ساعت ۱۷ تا ۲۲ فعال است.

اجرای طرح زوج و فرد در کلانشهر اصفهان در سال جاری چند بار دستخوش تغییر شد و پس از مدت زمان کوتاهی که بدلیل محدودیت‌های ترافیکی ناشی از شیوع بیماری کرونا در فروردین اجرا شد، بطور مجدد از دوم تیر از سر گرفته شد اما بنا به اعلام پلیس راهور اصفهان، این طرح از چهارم مرداد باز هم تغییر می‌کند.

طرح ترافیک زوج و فرد از دوم تیر امسال تاکنون از ساعت‌های ۸ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۲ روزهای هفته بجز روزهای جمعه و تعطیل رسمی در محدوده مرکزی کلانشهر اصفهان اجرا می‌شد.

 سرهنگ محمدرضا محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیته حمل و نقل ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، مقرر شد که اجرای طرح زوج و فرد در ساعت‌های صبح لغو شود تا مردم بهتر بتوانند به امور خود در هسته مرکزی این شهر برسند اما ساعت اجرای آن در بعدازظهر و شامگاه یعنی ۱۷ تا ۲۲ برای جلوگیری از ابجاد ترافیک سنگین و همچنین رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، همچنان فعال است.

وی با بیان اینکه با وجود اطلاع رسانی صورت گرفته، تخلف ورود به طرح زوج و فرد در اصفهان زیاد است، افزود: ورود به محدوده زوج و فرد و سرعت بیش از حد مجاز در بزرگراه‌ها، بیشترین تخلف‌های رانندگی در  این کلانشهر در چند هفته اخیر بود.

محمدی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در باره اینکه با توجه به افزایش موارد ابتلا به کرونا چرا طرح زوج و فرد بطورکلی در اصفهان لغو نشد، توضیح داد: این کلانشهر با ترافیک زیادی بویژه در ساعت‌های عصر و شب مواجه است و اگر طرح زوج و فرد اجرا نشود، نمی‌توان این ترافیک را بویژه در هسته مرکزی شهر بخوبی کنترل کرد.

وی به مصوبه شورای ترافیک اصفهان در باره خرید طرح ترافیک اشاره و خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های اجرای این طرح توسط شهرداری در حال آماده‌سازی است که در صورت اجرای آن، طرح زوج و فرد که جریمه سنگین یکصد هزار تومانی به همراه دارد، اجرا نمی‌شود بلکه از آن پس افرادی‌ که مجبور به ورود به محدوده طرح هستند می‌توانند آن را با رعایت ضوابطی و با هزینه بسیار کمتر بخرند.

رییس پلیس راهور استان اصفهان همچنین از افزایش ساعت کار مراکز تعویض پلاک خبر داد و گفت: با توجه به حجم زیاد مراجعه‌کنندگان و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ساعت کار این مراکز از روز شنبه چهارم مرداد تا ۱۷ افزایش یافت.

محمدی با تاکید بر اینکه میزان تعویض پلاک در هفته‌های اخیر بدلیل حساسیت‌های پیش آمده در جامعه افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: با وجود اطلاع رسانی انجام شده هنوز بیشتر مردم ساعت‌های اول صبح برای تعویض پلاک مراجعه می‌کنند که منجر به صف‌های طولانی می شود در حالی که از ساعت ۱۳ ظهر به بعد، این مراکز بسیار خلوت هستند.

وی همچنین با اشاره به اینکه کلاس‌ها و آزمون‌های رانندگی با رعایت دستورهای بهداشتی در حال برگزاری است، اظهار داشت: خبری که چند روز پیش در برخی شبکه‌های اجتماعی مبنی بر لغو آزمون‌های رانندگی در تیر منتشر شد، کذب بود و پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) در حال پیگیری عوامل اصلی انتشار این خبر نادرست است.

رییس پلیس راهور اصفهان از واگذاری چند آموزشگاه رانندگی به بخش خصوصی خبر داد و گفت: ۲ آموزشگاه رانندگی ویژه در اصفهان و کاشان، یک آموزشگاه موتورسیکلت در کوهپایه و یک آموزشگاه پایه دوم در تیران و کرون واگذار می‌شود که شهروندان می‌توانند از پنجم تا پانزدهم مرداد با تماس با نیروی انتظامی در باره آن اطلاعات کسب کنند.

کلانشهر اصفهان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و بطور میانگین روزانه ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو در آن، تردد می‌کند.

طرح زوج و فرد در سال‌های گذشته، بیشتر در فصول سرد و برای کاهش آلایندگی هوا در اصفهان اجرا می‌شد.

 این طرح در زمان شیوع بیماری کرونا نیز تا اواخر فروردین در این شهر اجرا شد و پس از ۲ بار به تعویق افتادن، اجرای آن از دوم تیر امسال از سر گرفته شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =