۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۰
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83866135
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت پنج مرکز خرید تضمینی گندم در شهرستان آوج 

قزوین - ایرنا - فرماندار شهرستان آوج گفت: پنج مرکز در شهرستان به منظور حمایت از کشاورزان و خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک و تامین امنیت غذایی مردم به خرید تضمینی گندم اقدام می‌کنند.

نصرت الله علیرضایی روز چهارشنبه در بازدید از مرکز خرید تضمینی گندم در روستای کلنجین، افزود: برای تحقق و عملیاتی کردن سهمیه خرید تضمینی گندم علاوه بر تشدید نظارت‌ها و بازرسی به منظور پیشگیری و مقابله با قاچاقچیان و دلالان، شرکت‌های تعاونی حداکثر تعامل و همراهی را با گندمکاران داشته باشند.

وی گفت: هیچ بار گندمی نباید از مراکز خرید برگشت خورده و پس زده شود بلکه حداکثر همکاری و مساعدت با کشاورزان و گندمکاران در شرایط فعلی لازم و ضروری است.

 فرماندار آوج به کشاورزان توصیه کرد: گندم برداشت شده از مزارع خود را در زمان اعلام شده به مراکز مجاز و تعیین شده تحویل دهند و از تحویل آنها به دلالان و واسطه‌ها خودداری کنند.

وی افزود: خرید تضمینی گندم از سوی دولت با هدف حمایت از کشاورزان و خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک انجام می‌شود و باید کشاورزان نیز همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

علیرضایی در ادامه با نمایندگان جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و کامیون داران حامل بار گندم گفت و گو کرد و در جریان مسائل و موضوعات طرح خرید تضمینی گندم در سال جاری قرار گرفت.

پیش بینی می شود امسال ۳۳۵ هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود که از این رقم، ۲۲۰ هزار تن به شکل تضمینی از کشاورزان خریداری می گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =