ظرفیت سفیران سلامت برای پیشگیری از کرونا استفاده شود

بوشهر-ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سفیران سلامت بهترین ظرفیت برای کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا است و باید از این ظرفیت استفاده شود.

دکتر سعید کشمیری روز چهارشنبه در نشست با مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان نهادی که بیش‌ترین ارتباط را با دانش‌آموزان و خانواده‌ها  دارد می‌تواند پیام‌های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا را به بهترین شکل به آنها برساند و بیش‌ترین تأثیر را نیز روی خانواده‌ها از طریق دانش‌آموزان بگذارد.

وی اضافه کرد: مدافعان سلامت با همه محدودیت‌ها و کمبودها در این شرایط سخت با همه توان به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند بنابراین مردم نیز به خاطر آنها  با رعایت نکات بهداشتی در مسیر کنترل و پیشگیری کرونا تلاش بیشتری بکنند.

کشمیری با بیان اینکه راه‌حل درمان کرونا در بیمارستان و داروخانه‌ها نیست بلکه در دل جامعه است گفت: تصمیم‌های سیاسی، امنیتی، مذهبی و اجتماعی ویروس کرونا را کنترل می‌کند و نقش پزشکان در هنگام تعلل سیاسیون برجسته می‌شود که خود آنها هم قربانی تعلل می‌شوند.

وی اظهار داشت: استفاده از ماسک، استفاده از تهویه مناسب، جلوگیری از برگزاری هرگونه تجمع ازجمله عروسی و عزاداری و شرکت نکردن در دورهمی‌ها تنها راه مبارزه، کنترل و پیشگیری از کرونا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در زمان شیوع کرونا شاهد تبلور همدلی و هماهنگی بین بخشی و بسیج عمومی مردم بوده‌ایم و انتظار است این همدلی و هماهنگی برای کنترل و پیشگیری از ویروس روزبه‌روز بیشتر شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کادر درمان، دانش‌آموزان دیروز ما بوده‌اند و ما نیز مانند سابق در کنار آنان برای مبارزه با ویروس کرونا با تمام توان خواهیم ایستاد.

علیمراد کرمی افزود: کادر درمان برای حفظ سلامت مردم از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند و حتی جان خود را برای حفظ سلامتی مردم نثار کرده‌اند که با تلاش کادر درمان استان بوشهر روند ابتلا به بیماری کرونا در این استان روبه بهبود است، در همین ارتباط  هر جا لازم باشد برای همکاری با کادر درمان با تمام توان ورود خواهیم کرد.

استان بوشهر از نیمه خرداد در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار گرفت و با اعمال برخی محدودیت‌ها برای حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک بتازگی این استان در حالت هشدار قرار گرفته است.

در زمان حاضر ۳۳۶ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این شمار ۵۳ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری و از این تعداد ۳۰ نفر از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =