دو مدیر حوزه آب چهارمحال و بختیاری معرفی شدند

شهرکرد- ایرنا-فردوس کریمی و احمدرضا محمدی ده‌چشمه روز چهارشنبه ترتیب به عنوان مدیران عامل شرکت آب منطقه‌ای و شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، فردوس کریمی روز چهارشنبه یکم مرداد در آیینی به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

وی به مدت ۲ سال به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری منصوب ‌شد.

بهره‌برداری بهینه از منابع آب موجود به منظور حفظ پایداری و امنیت منابع آبی، اجرای ماموریت‌های ویژه بخش آب با تاکید بر برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی، طرح‌های حفاظت و بهره‌برداری، مدیریت حوضه‌های آبریز، کیفیت و محیط زیست، استقرار سامانه‌ها و تشکل‌های بهره‌برداری و تقویت مشارکت‌های مردمی، هدایت موثر برنامه‌ها و فعالیت‌های مالی و حسن اجرای قوانین و مقررات به عنوان وظایف اصلی مدیرعامل است.

پیش از این احمدرضا سامانی سدهی در سمت مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری انجام فعالیت می‌کرد.

همچنین احمدرضا محمدی ده‌چشمه روز چهارشنبه به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری استان منصوب شد. 

معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری در آیین معارف این مدیر ، با اشاره به مشکلات تامین آب شرب این استان اظهار داشت: این استان دارای ۱۲ دشت است که از این تعداد هشت دشت ممنوعه و چهار دشت ممنوعه بحرانی اعلام شده است.

مجید نظری ادامه داد: کاهش شدید منابع آب زیرزمینی این استان، تامین آب بسیاری از مناطق به ویژه روستاها را با چالش جدی مواجه کرده است، به طوری که هم‌اینک ۴۰ روستای استان آبرسانی سیار می‌شود.

وی، تکمیل طرح آبرسانی بن به بروجن را از طرح‌های ضروری و اولویت‌دار این استان برشمرد و گفت: طرح انتقال آب بن به بروجن جزو ۳۱ طرح اولویت‌دار کشور به شمار می‌رود، که هم مصوبه سفر رییس جمهوری است و هم از مصوبات مهم ستاد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید به شمار می‎رود.

معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این طرح ۴۵۰ هزار نفر از مردم استان که نیمی از جمعیت استان را شامل می‌شود را از آب شرب بهره‌مند می‌کند از همین رو درخواست می‌شود تا با تامین اعتبار مورد نیاز، در اجرای این طرح تسریع شود.

مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین همدلی و همفکری اعضای این مجموعه را عامل پیشبرد بهتر امور دانست و گفت: این شرکت با یکپارچه شدن شرکت‌های شهری و روستایی تبدیل به مجموعه منسجمی شده است که با همفکری و همدلی می‌توان خدمات بهتری را به مردم ارائه داد.

احمدرضا محمدی ده‌چشمه افزود: با کار جهادی در بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌هایی که قانون مصوب کرده از یک سو و کاهش هزینه‌ها از سوی دیگر می‌توان سیاست‌ها و برنامه‌های شرکت را به خوبی اجرا کرد.

در این نشست قدرت‌الله بیگلری مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب شهری و سهراب بهرامی سرپرست سابق شرکت آب و فاضلاب روستایی این استان به تشریح اقدامات دولت طی سالهای اخیر درحوزه آب و فاضلاب پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =