روزانه ۷۰۰ کیلوگرم زباله‌ کرونایی در ارومیه با رعایت پروتکل دفن می‌شود

ارومیه- ایرنا- شهردار ارومیه گفت: روزانه ۷۰۰ کیلوگرم زباله کرونایی با استفاده از خودروهای ویژه مدیریت پسماند، کم‌خطرسازی، دفن و با آهک، سترون می‌شود.

محمد حضرت پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: همچنین مکان‌ها و منازل مرتبط با بیماران کرونایی در آذربایجان‌غربی که توسط مرکز بهداشت اعلام می‌شود، با هفت دستگاه کارواش و مصرف روزانه ۱۴ تا ۱۸ هزار لیتر آب‌ژاول ضدعفونی می شود.

وی با اشاره به فعالیت ناوگان اتوبوس رانی و تاکسی رانی در سطح شهر، بیان کرد: جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا اقداماتی چون ضدعفونی روزانه ناوگان، توزیع روزانه بیش از یک‌هزار عدد ماسک بین رانندگان ناوگان، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی و نصب جدا کننده در ناوگان تاکسی رانی به صورت مستمر انجام می‌شود.

شهردار ارومیه اضافه کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ماسک بین مسافران در مناطق کم برخوردار در ایستگاه های اتوبوس شهری تهیه و توزیع می شود.

حضرت پور از شهروندان و رانندگان درخواست کرد جهت پیشگیری از شیوع کرونا طرح فاصله گذاری و زدن ماسک را در زمان استفاده از ناوگان رعایت کنند.

وی با اشاره به مسدودکردن پارک‌های سطح شهر اظهار کرد: تعطیلی پارک‌ها و بوستان‌های شهری، تعطیلی غرفه‌های مستقر در داخل پارک‌ها، به حداقل رساندن مراجعه به پارک‌ها ازجمله مسدود شدن محل و نصب موانع فیزیکی، جمع آوری دستفروش‌ها در پارک‌ها با هدف پیشگیری از شیوع کرونا صورت گرفته و همچنان با توجه به وضعیت قرمز در شهر ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ورودی ها به محل باغ رضوان ارومیه با موانع فیزیکی مسدود شده، گفت: غسالخانه جدید نیز در آرامستان  شهرداری به مساحت ۲۰۰ مترمربع  به اعتبار پنج میلیارد ریال طی هفته‌های آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

 ارومیه یکی از شهرهای با وضعیت قرمز در آذربایجان غربی است که بیشترین میزان مبتلایان در استان را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =