جرثقیل گنتری‌کرین بندرخرمشهر توسط متخصصان داخلی تعمیر شد

آبادان - ایرنا - مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: تعمیر اساسی جرثقیل گنتری کرین بندر خرمشهر در شرایط تحریم، توسط متخصصان داخلی انجام شد.

به گزارش روز چهارشنبه  ایرنا از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی بیان کرد: آسانسور جرثقیل گنتری کرین شماره ۲ به دلیل خرابی کابل برق ورودی الکتروموتور از سرویس خارج شد که پس از عیب‌یابی باتکیه بر توان و تخصص کارشناسان بومی برای به کارگیری تخلیه و بارگیری در بندر استراتژیک خرمشهر آماده شد.

وی در خصوص دلیل طولانی شدن تعمیر این جرثقیل افزود: از مهمترین عوامل می‌توان به  وجود تحریم‌های ظالمانه و همکاری نکردن شرکت‌های اروپایی تامین کننده قطعات اشاره کرد اما با تلاش متخصصان فنی و مهندسی بندر خرمشهر گنتری کرین با موفقیت تعمیر و راه‌اندازی مجدد شد.    
اسعدی گفت:با توجه به رشد صادرات در بندرخرمشهر آماده بودن تجهیزات تخلیه و بارگیری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود:بندرخرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره‌مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) به عنوان سومین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می‌شود و به دلیل موقعیت استراتژیک و نزدیکی به بازار پر مصرف کشورهای عراق و کویت از مهمترین بندرهای تجاری کشور در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =