۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۶
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83865917
۰ نفر

برچسب‌ها

یک قاتل در سنندج بخشیده شد

سنندج‌ - ایرنا - رییس شوراهای حل اختلاف استان کردستان گفت: با تلاش شبانه روزی شعبه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج پس از پنج سال خانواده اولیای دم، داماد خود را بخشیدند.

برجعلی برهان پناه روز چهارشنبه اظهار داشت: در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ در شهرستان مریوان در پی یک نزاع خانوادگی داماد، پدر زن خود را به قتل رساند که پس از طی مراحل دادرسی نهایتا در سال ۱۳۹۷ حکم قصاص نفس صادر و آماده اجرای حکم می‌شود.

وی افزود: نهایتا دادستان پرونده را به شعبه ویژه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج برای کسب رضایت از خانواده اولیای دم ارجاع می‌دهد که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم نهایتا با انجام شروط مد نظر، خانواده مقتول حاضر به رضایت و گذشت شدند.

برهان پناه اضافه کرد: با کمک خداوند متعال این پرونده ششمین پرونده قتل عمدی بود که در سال جاری با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف ختم به خیر شد.

 رییس شوراهای حل اختلاف کردستان تاکید کرد: شوراهای حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده و بهره وری به عمل آید.

 برهان پناه با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است از اقدام انسان‌دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود ضمن اعطای حیات انسانی به قاتل نادم زمینه توسعه و گسترش صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =