۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 83865896
۰ نفر

برچسب‌ها

مزاحمت تلگرامی به خاطر اختلافات ملکی در سمنان

سمنان- ایرنا- رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: مزاحم تلگرامی شهروندی در استان به خاطر اختلافات ملکی شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسین صادقی روز چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد: در پی مراجعه فردی از شهروندان به پلیس فتا مرکز استان مبنی بر مزاحمت در شبکه اجتماعی تلگرام، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی توسط تیم کارشناسان مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی تلگرام با ارسال پیام به مزاحمت برای شاکی پرونده در فضای مجازی اقدام کرده است.

وی از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی توسط کارآگاهان پلیس فتا سمنان و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری شده، متهم شناسایی و طبق دستور مقام قضایی در این پلیس حضور یافت .

صادقی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه مزاحمت برای شاکی پرونده شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر، به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را اختلافات ملکی با شاکی پرونده بیان کرد.

رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: پس از تکمیل کامل پرونده توسط کارشناسان پلیس فتا و درج اعترافات متهم ، پرونده به همراه شاکی و متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

وی با بیان اینکه برخی افراد با ایجاد مزاحمت در فضای مجازی به دنبال خواسته‌های خود هستند، گفت: این‌گونه رفتارها نه تنها مشکلات آنها را برطرف نمی‌کند بلکه باعث ایجاد جرم می شود زیرا فضای مجازی محل مناسبی برای ایجاد مزاحمت برای شهروندان  نیست.

وی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: تجاوز به حریم شخصی افراد، افشای اسرار آنها در فضای مجازی و انتشار فیلم و عکس‌های خصوصی دیگر کاربران از نظر قانون‌گذار جرم تلقی می شود و کسانی که با هر انگیزه‌ای باعث ایجاد مزاحمت برای افراد شوند، از پاسخ قانون‌گذار در امان نیستند و به مجازات قانونی می رسند تا از این طریق حقوق شهروندی افراد، از تعرض مصون بماند.

رییس پلیس فتا استان سمنان بیان داشت : اگر به هر علتی برای فردی در فضای مجازی چنین اتفاقی افتاد و مورد مزاحمت قرار گرفت بلافاصله جهت مشاوره تخصصی و پیگیری‌های قضایی به پلیس فتا مراجعه کند.

پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران اینترنتی می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir آگاهی و دانش خود را جهت استفاده صحیح از فضای مجازی و فرصت‌های آن، ارتقاء دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha