سنجش سلامت نوآموزان در مدرسه عدالت آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و پایه‌اولی ضروری است و به همین منظور، والدین با فرزندان خود تا پایان شهریور ماه به مدرسه عدالت این شهرستان مراجعه کنند.

سجاد موسوی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ظرف یک هفته ۱۰۰ نفر از نوآموزان پیش‌ دبستانی و پایه اولی مورد سنجش سلامت قرار گرفتند و بینایی، شنوایی، قد، وزن، دهان، دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری و اختلال گفتاری آنها بررسی شد.

وی افزود: ۹ نفر به دلیل ضعف بینایی و شنوایی به مراکز درمانی ارجاع داده شدند و ۶ عامل اجرایی تا پایان شهریور ماه در طرح سنجش سلامت نوآموزان تلاش می کنند.

موسوی گفت: طرح سنجش سلامت نوآموزان همراه با رعایت دستورهای بهداشتی و فاصله‌ گذاری اجتماعی اجرا می شود و خانواده ‌ها هنگام مراجعه به پایگاه سنجش سلامت، ماسک و مواد ضدعفونی ‌کننده همراه داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا افزود: هدف از سنجش سلامت دانش‌آموزان شناسایی نوآموزان دیرآموز و نیازمند آموزش و مداخلات بهنگام است و نوآموزانی که مراحل ارزیابی را با موفقیت سپری کنند، با برگه‌ های سلامت جهت نام نویسی به مدارس معرفی می ‌شوند.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و در سال تحصیلی گذشته ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۶۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =