امام جمعه آستارا: انجمن‌های اسلامی مدارس گام دوم انقلاب را تبیین کنند

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اجرای برنامه‌های فرهنگی در تبیین آرمان‌ها و هدف‌های بیانیه گام دوم انقلاب پیشگام باشند و بستر حضور سایر آینده‌سازان را در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی فراهم کنند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز چهارشنبه در دیدار با تعدادی از مسئولان انجمن های اسلامی مدارس در دفتر امام جمعه آستارا اظهار کرد: تقویت قدرت تجزیه و تحلیل دانش آموزان در خصوص بیانیه رهبر معظم انقلاب درباره گام دوم انقلاب اسلامی در دستور کار اتحادیه انجمن ها قرار گیرد و در این رابطه نباید از برگزاری جشنواره های علمی و فرهنگی غافل شد.

 وی ادامه داد: دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی از نظر علمی در سطح بالا قرار دارند و باید از آنها برای تقویت بنیه ‌های علمی و انگیزش دانش آموزان به برنامه های انقلابی استفاده کرد.

امام جمعه آستارا گفت: اخلاق مداری و مبارزه با مظاهر فساد، سرلوحه انجمن های اسلامی مدارس باشد و در سال های گذشته، اتحادیه انجمن های اسلامی با همکاری آمورش و پرورش آستارا، برنامه های خوبی را اجرا کرده است.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم اظهار کرد: دانش آموزان نخبه با معدل بالای ۱۸ و دارای شاخص های ممتاز فرهنگی و علمی می توانند در اتحادیه انجمن های اسلامی عضو شوند و حدود ۱۰۰ دانش آموز آستارا در ۲۰ اتحادیه انجمن های اسلامی فعالیت می کنند. 

سجاد موسوی افزود: انگیزش درونی اعضا، خودسازی، انجام امور به صورت تعاونی، استفاده مبتکرانه از هنر و ابزار نو، احساس مسئولیت به رشد یکدیگر، رشد فضیلت های اخلاقی و عضویابی چهره به چهره از ویژگی های انجمن موفق است. 

وی گفت: چهار تشکل رسمی در این اداره فعال است و ارزشمندترین آنها، اتحادیه انجمن های اسلامی است و این تشکل، اعتماد به نفس دانش آموزان را برای پذیرش مسئولیت های اجتماعی و سیاسی فراهم می کنند. 

در این جلسه تعدادی از فعالان فرهنگی مدارس آستارا با دریافت لوح تقدیر با امضای معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تجلیل شدند.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و در سال تحصیلی گذشته ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۶۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha