پورموسوی: بازی ما مقابل استقلال را از تقویم مسابقات خارج کنند

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: بازی ما با استقلال را از تقویم مسابقات خارج و سپس در مورد این بازی تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش ایرنا، سیروس پورموسوی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پیکان در هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: پیش از این که وارد بحث بازی با پیکان شویم، باید به برخی مسائل در مورد تیم خودم اشاره کنم. در چند هفته گذشته فضای فوتبال پرتنش شده است. بخشی از آن به اشتباهات غیر عمد داوران مربوط می‌شود و بخش دیگر هم مربوط به پروتکل‌های بهداشتی بوده است. عدم برگزاری چند مسابقه هم در این موضوع بی تاثیر نبود.

وی افزود: تاریخ برگزاری مسابقات معوقه در بدترین زمان ممکن اعلام شده است. ما طبق مدارکی که فدراسیون فوتبال بررسی کرده و نامه‌هایش هم موجود است، صحبت می‌کنیم. فدراسیون فوتبال در تاریخ ۱۹ تیرماه به باشگاه استقلال نامه‌ای ارسال می‌کند که تعداد مبتلایان این تیم به ۲۵ درصد نرسیده و باید آنها در بازی حاضر شوند. آنها در تست اولیه ۹ مبتلا داشتند که در تست راستی‌آزمایی تعداد این افراد به ۴ نفر کاهش پیدا کرد. من مطلبی خواندم که چون پارس جنوبی مدارکش را ارائه نداده است، این بازی باید دوباره برگزار شود اما چه نیازی بود که از طرف باشگاه ما نامه‌ای ارسال شود؟

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم اضافه کرد: جواب تست‌ها در اختیار فدراسیون پزشکی ورزشی بوده است. بخشی دیگر هم در اختیار رضا جاودانی عضو کمیته انضباطی است و امیدوارم او این نامه‌ها را به کمیته استیناف ارائه دهد.

پورموسوی خاطرنشان کرد: بحث دیگر من روی تاریخ برگزاری بازی‌های معوقه است. معمولا اگر بازی‌ای معوقه اعلام ‌شود، تیم‌ها در تاریخ برگزاری آن نظر می‌دهند. این تاریخ اعلام شده به ما لطمه وارد می‌کند هر چند کمیته استیناف هنوز آرای خود را اعلام نکرده است. نکته جالب این است که کمیته استیناف به ما اعلام کرده که تا پنجم باید مدارکتان را برای بازی با استقلال ارائه دهید از طرفی دیگر روز ششم برای ما بازی گذاشتند. ما تا امروز معتقد هستیم مدارکی را که باید برای لغو دیدار با استقلال به کمیته استیناف ارائه می‌شد، تهیه می‌کردیم و امروز هم در تلاش برای تهیه آنها هستیم.

وی گفت: برای استقلال و هوادارانش احترام زیادی قائل هستم. خیلی‌ها به من می‌گویند که در بازی با استقلال روی نیمکت پارس نبودم اما الان که هستم باید از تیمم دفاع کنم. ما نگفتیم بازیکن چهار اخطاره بازی داده که مستند ارائه کنیم. این مشکل پزشکی بوده و مدارک آن در اختیار ایفمارک است. این مدارک توسط حیدر بهاروند بررسی شده است. سهیل مهدی سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ اشاره کرد که اگر استیناف رای بدهد تاریخ بازی عوض ‌می‌شود. درخواست می‌کنیم بازی با استقلال را از جدول  زمانبندی مسابقات خارج کنند و هر زمان استیناف هر تصمیمی گرفت، آن را لحاظ کنیم.

وی در مورد دیدار تیمش برابر پیکان خاطرنشان کرد: بعد از اینکه من به پارس اضافه شدم اتفاقات خوبی رقم خورد و مسوولان استانی هم به تیم نزدیک شدند. مجموعه مدیریت باشگاه، بازیکنان و کادر فنی در تلاش هستند تا نتایج خوبی بگیرند. اولین حضور ما هم با امتیاز خوبی رقم خورد.

وی در رابطه با تقابلش با عبدالله ویسی اضافه کرد: عبدالله ویسی همیشه برای من قابل احترام است. او همبازی و دوست قدیمی من است و از طرفی افتخار داشتم سه سال به عنوان همکار در کادر وی حضور داشته باشم. با هم قهرمانی داریم. با تفکرات هم آشنایی داریم و تلاش می‌کنیم در بازی حساس و مهم به دور از حاشیه بازی جوانمردانه‌ای داشته باشیم.

وی در مورد انتخاب داور جوان در این مسابقه گفت: ابتدا آرزو می‌کنم بازی به نحوی نتیجه‌اش مشخص شود که نیاز نباشد داور از تیمی عذرخواهی کند. چینش و انتخاب داور جوان بعد از بیش از ۲۰ هفته به طور حتم با هجمه‌هایی همراه خواهد بود. ما مربیان با توجه به شرایط از بازیکنان جوان‌مان استفاده می‌کنیم. بهتر بود که کمیته داوران هم در شرایط بهتر از داوران استفاده کند. در برخی مسابقات نتایج فقط برای دو تیم تاثیرگذار نیست و در روند تیم‌های دیگر هم تاثیرگذار است. آرزو می کنم داور روز خوبی داشته باشد. نباید جوان سوزی کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha