تازه‌ترین عناوین و مطالب رسانه‌های البرز

کرج - ایرنا - روزنامه‌های پیام آشنا، پیام سپیدار و سپهر ایرانیان که دفتر مرکزی آن‌ها در البرز واقع شده و خبرگزاری‌های دانشجویان ایران (ایسنا)، مهر و تسنیم در این استان مهمترین مطالب روز چهارشنبه اول تیر ماه خود را به موضوع‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی اختصاص داند.

روزنامه پیام آشنا مهمترین تیتر صفحه نخست شماره ۱۶۵۴ خود را به بررسی نقشه مصرف برق کشور اختصاص داد و نوشت: ۱۱ استان در وضعیت قرمز کشور. 


شهریور و مهر سختی در پیش داریم، پروازهای خارجی فرودگاه پیام از سر گرفته شد، آغاز اجرای طرح حساب‌های منطقه‌ای ۱۳۹۸ البرز، بررسی مشکلات واحدهای تولیدی نظرآباد، پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه پیاده راه‌سازی ‌آزادی، مصوبه سقف اجاره بها و تمدید اجاره‌نامه اجرا شود و فرسودگی ۴۰ درصدی مدارس در البرز از دیگر تیترهای مهم صفحه نخست این روزنامه است. 
این روزنامه در سرمقاله خود با عنوان چرا در مسئله عدالت نمره مطلوبی به‌دست نیاورده‌ایم؟ نوشت: برای رسیدن توامان عدالت و پیشرفت باید به فرمایش رهبر در ابتدای دهه چهارم انقلاب برگردیم. 
همچنین روزنامه پیام سپیدار مهمترین تیتر صفحه نخست شماره ۱۴۶۸ خود را به اظهارات مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اختصاص داد و نوشت: ابرپروژه‌های راه‌سازی در البرز با روندی مطلوب در حال تکمیل است. 


مدارس متوسطه مختلط شمیرانات تفکیک می‌شود، بابت فضای نامناسب مزار شهدا شرمنده‌ام، مصرف برق البرز به وضعت زرد رسید، لزوم خروج زندان‌ها از البرز، کرج ۷۸۵ هکتار بافت فرسوده دارد، کمیساریای عالی پناهندگان در پیشوا مدرسه بسازد و ایمن‌سازی تنها راه ارتباطی صفادشت به البرز ادامه دارد از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.  
در بخش اخبار برگزیده این روزنامه نیز به افتتاح  هشت پروژه زیست محیطی در کرج، کامیون‌داران برای فرار از پلیس مسیر آران را ناایمن کردند، سرعت توسعه شبکه‌های مخابراتی دماوند و فیروزکوه، صورتجلسات لازم را لازم الاجرا می‌دانیم حرف مردم نباید زمین بماند اشاره شده است. 
روزنامه سپهر ایرانیان مهمترین تیتر و تصویر صفحه نخست شماره ۸۱۵ خود را به نشست مشترک رئیس جمهوری ایران با نخست وزیر عراق اختصاص داد و نوشت: روابط تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار ارتقا می‌یابد. 


کرونا باز هم رکورد زد، منحنی ارز در حال سرریز شدن است، دیدار نخست وزیر عراق با رهبر معظم انقلاب، کرونا به عوامل شیب کاهشی ازدواج اضافه شد، جا مانده وام یک میلیون تومانی کرونایی نداریم، اعلام امهال وام‌های قرض‌الحسنه بانک مهر اقتصاد از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است. 

خبرگزاری ایسنا در گفت‌وگویی با عنوان هدفگذاری برای جابجایی روزانه ۱۰۰ هزار مسافر توسط متروی کرج-هشتگرد به نقل از مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد نوشت: هر رام قطار از متروی هشتگرد ظرفیت جابه جایی ۱۸۰۰ نفر را دارد و ۱۰ رام قطار موجود می‌تواند روزانه حدود ۱۸ هزار نفر را به مقصد برساند.

مسعود حق لطفی با اشاره به فعالیت ۱۰ رام قطار در مسیر متروی کرج - هشتگرد اظهار کرد: افتتاح متروی هشتگرد نقش به سزایی در جابه جایی  ارزان، سریع و راحت‌تر ساکنان نظرآباد و هشتگرد قدیم و جدید دارد.

وی ادامه داد: خط شمال متروی هشتگرد به طور کامل به بهره برداری رسیده و در خط جنوب هم در حال تکمیل سکوی ماموت و سیگنالینگ هستیم.

وی اضافه کرد: سیگنالینگ موقعیت هر قطار را نسبت به دیگر قطارها و مبداء نشان می‌دهد و نقش به سزایی در امنیت سفر مسافران دارد.

وی توضیح داد: هر رام قطار از متروی هشتگرد ظرفیت جابه جایی ۱۸۰۰ نفر را دارد و ۱۰ رام قطار موجود می‌تواند روزانه حدود ۱۸ هزار نفر را به مقصد برساند.

این مسئول تاکید کرد: برنامه ریزی بر این مبناست که با تکمیل ایستگاه‌های مختلف متروی هشتگرد و اضافه کردن چندین رام قطار دیگر ظرفیت روزانه جابه جایی مسافر را به روزانه ۱۰۰ هزار نفر در طول سال‌های آینده برسانیم.

حق لطفی تاکید کرد: در حال حاضر متروی هشتگرد در مرحله بهره برداری آزمایشی است و بخش زیادی از ظرفیت آن پر نمی‌شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا از مسافران متروی کرج – هشتگرد پول بلیط دریافت می‌شود، گفت: قرار بود در مدت زمان فعالیت آزمایشی این مترو، مسافران به صورت رایگان جابه جا شوند ولی واقعیت این است به خاطر تورم،  استهلاک ناوگان و هزینه هایی که نگهداری قطارها وتعمیر آنها دارد، هزینه بلیط از مسافران گرفته می شود.

همچنین خبرگزاری مهر در گفت‌وگویی به نقل از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز نوشت: استان البرز همچنان در وضعیت قرمز؛ حضور در مراکز تجمعی ممنوع. 
افسون تیزویر در این گفت‌وگو با اشاره به اینکه وضعیت کرونایی استان البرز همچنان قرمز است، گفت: شهروندان باید انجام پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند. 
وی با تاکید بر استفاده از ماسک، گفت: به افرادی که در مراکز تجمعی مانند کارخانه‌ها و کارگاه‌ها کار می‌کنند یا رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی توصیه می‌شود حتماً از ماسک استفاده کنند. 
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اهمیت رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی افراد جامعه به خصوص در هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، گفت: در تاکسی‌ها تعداد مسافران نباید از سه نفر بیشتر باشد و در اتوبوس‌ها نیز فاصله یک متر میان مسافران باید رعایت شود. 
تیزویر با تاکید بر اینکه مردم باید از حضور در مراکز تجمعی به شدت پرهیز کنند، افزود: کرونا ویروسی به شدت خطرناک است و ماسک زدن کاری بسیار آسانی است تا از انتشار این ویروس جلوگیری شود. 
وی گفت: کرونا علاوه بر اینکه می‌تواند تعداد زیادی از افراد جامعه را مبتلا کند، خطر مرگ و آسیب شدید به ریه‌ها را به دنبال دارد. 
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه وضعیت کنونی استان البرز در زمینه شیوع کرونا به گونه‌ای نیست که آسوده خاطر باشیم و این بیماری را ساده تلقی کنیم، گفت: به هیچ وجه در حالت آرامش قرار نداریم و به همین دلیل همه باید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از ابتلاء به کرونا پایبند باشیم. 
همچنین خبرگزاری تسنیم گفت‌وگویی با عنوان نمایشگاه دائمی عرضه صنایع دستی زنان سرپرست خانوار در فردیس برگزار می‌شود منتشر کرد. 

مدیرکل بهزیستی استان البرز در این گفت‌وگو با بیان اینکه بالغ بر ۹۰۰ سازمان مردم نهاد با اداره کل همکاری می‌کنند،گفت: نمایشگاه دائمی عرضه صنایع دستی زنان سرپرست خانوار در فردیس برگزار می‌شود.
اسداله حیدری با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد بازوان قدرتمند بهزیستی هستند، اظهار داشت: بالغ بر ۹۰۰ سازمان مردم نهاد در استان البرز با بهزیستی همکاری می‌کنند. 
وی با اشاره به اینکه این نهادهای غیر دولتی کمک‌های شایانی به جامعه تحت پوشش بهزیستی دارند، افزود: عمده زمینه فعالیت این سازمان‌های مردم نهاد مربوط به کودکان کار، اعتیاد و معلولان است. 
مدیرکل بهزیستی استان البرز فعالیت در حوزه اشتغال را مهمترین دغدغه این سمن‌ها دانست و بیان کرد: در حوزه اشتغال خصوصا برای معلولان و زنان سرپرست خانوار عمدتا در بخش صنایع دستی فعالیت می‌شود.
حیدری با عنوان اینکه محصولات فاخر صنایع دستی توسط مددجویان  استان البرز تولید می‌شود، تصریح کرد: تلاش ما این است  با کمک‌های بین بخشی زمینه معرفی این آثار به بازار فروش فراهم شود.
وی از نمایشگاه دائمی عرضه صنایع دستی زنان سرپرست خانوار در فردیس  خبرداد و  خاطر نشان کرد: در این مکان هنرمندان جامعه هدف بهزیستی آثار خود را تولید و عرضه می‌کنند که امیدواریم این امکان در دیگر نقاط استان البرز نیز فراهم شود.
از مجموع ۲۱۹ رسانه دارای مجوز که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده، ۱۴۵ رسانه شامل هفت روزنامه، ۳۲ هفته نامه، ۱۹ دوهفته نامه، ۴۵ ماهنامه، هشت دوماهنامه، ۲۹ فصلنامه و پنج دوفصلنامه به صورت چاپی منتشر می‌شوند.
این استان دارای ۶۰ پایگاه خبری الکترونیک - برخط است و ۲ هفته نامه، پنج ماهنامه، ۶ فصلنامه و یک دوفصلنامه الکترونیک - غیربرخط نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =