شبکه آبرسانی روستایی شهرستان مرزی سرخس تقویت شد

مشهد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب سرخس گفت: قطع انشعاب‌های غیرمجاز آب در این شهرستان مرزی باعث افزایش توان توزیع شبکه آبرسانی در روستاهای این شهرستان شد.

امیر پوروحدتی روز چهاشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شناسایی و قطع انشعاب‌های غیرمجاز در  نقاط مختلف سرخس از جمله مناطق روستایی موجب شد روزانه ۲۰۰ مترمکعب آب به توان توزیع این شبکه برای ساکنان ۱۳ روستای این شهرستان افزوده شود.
وی ادامه داد: این تعداد انشعاب در دهستان خانگیران شامل روستاهای حاجی مدد، خداداد، شکرالله، چاله زرد، گلزار، دق بهلول، آبمال، مزیان، گنبدلی، نوبنیاد، الله نظر، قطار چاه و اسلام قلعه شناسایی و قطع گردید.
مدیر امور آب و فاضلاب سرخس گفت: همچنین مشکل آب سه هزار و ۳۰۰ خانوار این شهرستان با اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی رفع شده است.

وی افزود: بر این اساس با استفاده از امکانات و توان فنی اجرایی امور آب و فاضلاب سرخس، کم‌آبی هشت روستا با سه هزار و ۹۷ خانوار جمعیت در قالب طراحی مجدد و ایجاد کلکتور در خط انتقال روستای "قوش عظیم" برطرف شده است. 
پور وحدتی به ادامه عملیات شناسایی و جمع‌آوری انشعاب غیرمجاز در کاربری‌های مختلف شهرستان سرخس اشاره و بیان کرد: ضمن هشدار به متخلفان در ایجاد انشعاب غیرمجاز آب، همکاری دادستانی و نیروی انتظامی در برخورد با تخلفات حوزه آب شرب این شهرستان مرزی جای تقدیر دارد.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری سرخس در ۱۸۵ کیلومتری شرق مشهد واقع است.

سرخس مرکب از دو بخش "مرکزی و مرزداران" ۸۵ روستا دارد و ۵۱ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.

این شهرستان از شمال و شرق با کشور ترکمنستان مرز مشترک دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =