آمریکا به بهانه حفظ مالکیت معنوی، بستن کنسولگری چین را توجیه کرد

تهران - ایرنا- وزارت امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با تارنمای خبری آکسیوس ادعا کرد به دلیل "محافظت از مالکیت معنوی و اطلاعات خصوصی" کنسولگری چین در هوستون را بسته است.

به گزارش ایرنا، مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به تارنمای خبری آکسیوس گفت که دولت ترامپ به چین اعلام کرده است که کنسولگری‌اش در هوستون تگزاس را برای «محافظت از مالکیت معنوی آمریکایی و اطلاعات خصوصی آمریکایی» ببندد.

ساعاتی پیش رسانه‌های محلی خبر داده بودند که ماموران پلیس و آتش نشانی هوستون به دنبال تماس‌هایی مبنی بر برخاستن دود از کنسولگری چین راهی این محل شده بودند. یکی از مقام‌های انتظامی در گفت‌وگو با این تارنمای آمریکایی مدعی شده بود دست اندرکاران کنسولگری چین مشغول سوزاندن اسناد و مدارک کنسولگری بودند.

به نوشته اکسیوس،‌ نیروهای مذکور به دلیل حقوق کنسولی بر این مکان نتوانستند وارد آن شوند.

پایگاه اینترنتی «سی جی تی ان» چین امروز گزارش داد که دولت این کشور در پی دستور دولت آمریکا برای بستن کنسولگری آن کشور در هوستون تگزاس، این اقدام را محکوم و اعلام کرد که مقابله به مثل می‌کند.

وزارت خارجه چین اعلام کرد از آنجایی که واشنگتن از پکن خواست تا ظرف ۷۲ ساعت کنسولگری خود در هوستون را ببندد، دولت چین به این اقدام ناگهانی دولت ترامپ شدیدا اعتراض و اعلام کرد که مقابله به مثل می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =