پاسخگویی به ۷۴۰ هزار سوال دینی پیرامون کرونا در کشور

قم – ایرنا - مدیر گروه پاسخگویی تلفنی و پیامکی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی گفت: ۷۴۰ هزار سوال دینی و شرعی با محوریت کرونا توسط کارشناسان این مرکز در قم به‌صورت تلفنی و پیامکی پاسخ داده شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد اصغری، چهارشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: از ابتدای شیوع کرونا در اسفندماه سال گذشته تا اوایل تیرماه امسال به ۶۵۵ هزار سوال به‌صورت تلفنی پاسخ و ۸۵ هزار پاسخ نیز به‌صورت پیامکی ارسال شده است.

وی گفت: این مرکز با همکاری حدود ۳۰۰ نفر از فضلا و اساتید حوزه علمیه در رشته‌های مختلف علوم اسلامی، از طریق شماره تلفن سراسری ۰۹۶۴۰۰ ، روزانه به مدت ۱۲ ساعت از ساعت ۸ تا ۲۰ و با استفاده از ۳۰۰ خط تلفن در خدمت هم‌وطنان عزیز است.

مدیر گروه پاسخگویی تلفنی و پیامکی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی افزود: شیوع کرونا در کشور، موجب طرح سوال های شرعی و دینی با محوریت این بیماری شده که به دلیل اهمیت پاسخگویی به این سوالات، اقدام‌های ویژه‌ای ازجمله تولید بسته پاسخگویی پرسش‌های کرونایی انجام شد.

وی با تاکید بر ضرورت درک اهمیت پاسخگویی به سوال های دینی و شرعی مردم افزود: باوجود حجم بالای تماس‌های مردمی از سراسر کشور، به دلیل محدودیت‌های اعتباری با تمام تلاشی که انجام می‌شود، متأسفانه تنها امکان پاسخگویی به ۴۰ درصد از تماس‌ها وجود دارد.

اصغری ادامه داد: این مرکز به دلیل دارا بودن از زیرساخت‌های مناسب و پیشرفته‌ و همچنین کارشناسان زبده، مجرب و تحصیل‌کرده ظرفیت‌های زیادی برای توسعه فعالیت‌های خود دارد ولی متاسفانه به دلیل محدودیت‌های بودجه‌ای مجبور به کاهش ساعات پاسخگویی شده‌ایم.

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در سال ۱۳۸۵ به‌منظور پاسخ‌گویی به شبهات و سوال های دینی ذیل دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم راه‌اندازی شده است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =