۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83865748
۰ نفر

برچسب‌ها

کردستان هفته گرمی پیش رو دارد

سنندج - ایرنا - معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کردستان گفت: طبق پایش نقشه‌های هواشناسی دمای هوای این استان در هفته آینده بین سه تا چهار درجه سانتی‌گراد گرم‌تر از هفته جاری باشد.

علی پناهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش یابی هواشناسی دمای استان فردا پنجشنبه دما تا سه درجه سلسیوس در طول روز کاهش دارد ولی مجدد از روز شنبه تا روز چهارشنبه هفته آینده دما تا چهار درجه دیگر فزایش پیدا کرده و بر شدت گرمای استان افزوده خواهد شد.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود در هفته آینده به خصوص روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بیشترین دمای هوای سال جاری در استان به ثبت برسد و پیش‌بینی‌های ۱۵ روزه نیز حاکی از ان است که پیک گرمای امسال کردستان تا نیمه مرداد ادامه دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کردستان یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین دمای استان با ۴۵ درجه سانتیگراد در سلین و پس از آن با ۴۲ درجه در سنندج و ۴۰ درجه در مریوان و خنک‌ترین دماها نیز با ۱۸ درجه سانتیگراد در بالا صفر در زرینه و بیجار به ثبت رسیده است.

وی افزود: همچنین از امروز چهارشنبه تا یکشنبه هفته آینده اغلب نقاط استان نسبتا پایدار بوده و بجز افزایش پوشش ابر و وزش باد گاها شدید در بعد از ظهرها پدیده قابل توجه دیگری نخواهیم داشت.

پناهی گفت: البته در این مدت احتمال رگبارهای پراکنده و نقطه‌ای باران همراه با رعد و برق در بعد از ظهرها تا اواخز شب در برخی از نقاط استان به ویژه شهرستان‌های بیجار، سقز و دیواندره بخصوص برای روزهای جمعه تا یکشنبه وجود دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به شکل گیری گرد و خاک بر روی عراق و انتقال بخشی از آن به سطح استان از امروز تا جمعه تا حدود کیفیت هوا و دید افقی در بعضی از ساعات کاهش خواهد یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =