مدیرعامل هلال‌احمر: آمادگی همگانی کرمان در برابر مخاطرات ارتقا می‌یابد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: طرح آموزش همگانی کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه‌های هلال در سطح استان کرمان اجرا می‌شود و مردم کرمان با شرکت در این دوره‌ها آمادگی خود را ارتقا می‌دهند.

رضا فلاح روز چهارشنبه در نشست کمیته اجرایی خانه‌های هلال از اجرای طرح آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال استان خبر داد و گفت: این طرح با هدف ایجاد تاب آوری مردم مناطق و محلات در برابر آسیب های محیطی، حوادث و سوانح در سراسر استان برگزار می شود. 

وی با اشاره به اینکه جذب و تربیت داوطلبان و تیم های قدرتمند آموزش دیده از دیگر اهداف این برنامه آموزشی است، افزود: این طرح مبتنی بر نیاز محلی آموزش گروه های مختلف جامعه بر اساس رده سنی و نیازشان در زمینه کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال اجرا می شود. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه فاز نخست این طرح به مدت ۲ ماه و در ۱۲۷ خانه هلال در استان کرمان اجرا می شود، عنوان کرد: پس از اتمام این دوره اعضای آموزش دیده ضمن سازمان دهی در تیم های جوانان، امدادگران و داوطلبان سایر آموزش های رسمی جمعیت هلال احمر را می بینند.

وی ادامه داد: افراد با شرکت در مانورهای محلی و سایر برنامه های مخصوص داوطلبان، آمادگی جامعه را در برابر حوادث و بلایا تقویت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =