برگزیدگان مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» معرفی شدند

سنندج - ایرنا - برگزیدگان مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» که به همت انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان برگزار شد، معرفی شدند.

رییس انجمن هنرهای نمایشی کردستان عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی با محوریت «ادبیات نمایشی و بحران اپیدمیک» در ۲ حوزه زبانی کردی و فارسی برگزار شد، اظهار داشت: ۹۹ اثر به این مسابقه ارسال و توسط ناصح کامگاری، فارس باقری و صابر نیکبخت داوری شد.

فاتح بادپروا با اشاره به اینکه این مسابقه به شکل سراسری و در ۲ بخش اصلی و نمایشنامه‌های کمدی برگزار شد، اضافه کرد: از بین ۹۹ اثر ارسال شده با نظر داوران ۱۵ نامزد و کاندیدا در دو بخش اصلی و کمدی انتخاب شدند.

وی با اشاره به اینکه هیات داوران در بخش نمایشنامه‌های کمدی، یک متن را برگزیده و یک متن را نیز شایسته تقدیر دانست، افزود: لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون تومان به نمایشنامه «مندلیف» نوشته نوشین شکری از تهران تعلق گرفت.

رییس انجمن هنرهای نمایشی کردستان یادآور شد: با رای هیات داوران سینا شفیعی نویسنده نمایشنامه «شب سال تحویل» ازتهران برگزیده نمایشنامه کمدی شد و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ پنج میلیون تومان به او اهدا می‌شود.

بادپروا به برگزیدگان بخش نمایشنامه‌های با موضوع آزاد اشاره کرد و گفت: تریفه کریمیان نویسنده نمایشنامه «زۆر دوور، زۆر قووڵ» از تهران رتبه نخست این بخش را کسب کرد.

وی جایزه نفر اول بخش نمایشنامه‌های آزاد را اهدای دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ هفت میلیون تومان اعلام کرد و افزود: با رای هیات داوران مرتضی مرتضوی راد نویسنده نمایشنامه «درباره ساعتی که دقیقا نیمه شب خوابش برد» از قم رتبه دوم این بخش را به خود اختصاص داد و لوح تقدیر و مبلغ  پنج میلیون تومان به او اهدا می‌شود.

رییس انجمن هنرهای نمایشی کردستان با اشاره به اینکه جایزه نفر سوم این بخش هم اهدای لوح سپاس و مبلغ سه میلیون تومان است، گفت: شمیسا ناصری نویسنده نمایشنامه «قرنطینه تصادفی زمان» از سنندج رتبه سوم این بخش را از آن خود کرد.

مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» توسط انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان به همت اداره‌کل هنرهای نمایشی کشور و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و با همکاری مرکز تحقیقات کردستان‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان برگزار شده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =