آمادگی خوزستان برای انتقال تجربه در مورد ویروس کرونا به استان ذی‌قار عراق

آبادان - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: آماده انتقال تجربیات و دانش فنی و پزشکی در خصوص ویروس کرونا به استان ذی‌قار عراق هستیم.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در نشست با استاندار ذی‌قار عراق در ساختمان اداری منطقه آزاد اروند در آبادان بیان کرد: آماده انتقال تجربیات در خصوص دانش پزشکی و تجهیزات مورد نیاز از جمله اکسیژن به استان ذی‌قار هستیم.

وی افزود: در صورت فراهم بودن شرایط فنی در بیمارستان‌های ذی‌قار امکان نصب دستگاه‌های اکسیژن ساز توسط شرکت‌های ایرانی وجود دارد.

وی ادامه داد: روند بیماری کویید ۱۹ در استان خوزستان در ۲ هفته گذشته با همراهی مردم در استفاده از ماسک و حضور نیافتن در آیین‌های جشن و عزا روند کاهشی پیدا کرد.

وی افزود: در این مدت پزشکان و پرستاران در خوزستان زحمات زیادی برای رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا کشیدند.‌

نیاز استان ذی قار عراق به ۲۰ تن اکسیژن

استاندار ذی‌قار نیز در این نشست گفت: تلاش جمهوری اسلامی در مبارزه با ویروس کرونا ، با حکمت و درایت کادر پزشکی به وضعیت پایدار رسیده است.

ناظم حمید الوایلی افزود:پس از شیوع بیماری کووید ۱۹ در عراق، با کمبود وسایل بهداشتی و درمانی به ویژه اکسیژن روبه رو هستیم.

وی نیاز روزانه استان ذی‌قار عراق را به اکسیژن ۲۰ تن اعلام کرد و بیان کرد: ظرفیت ذخیره ۶۰ تن اکسیژن در این استان وجود دارد.

الوایلی گفت: علاقه‌مند به تامین نیاز گاز نیتروژن از استان خوزستان هستیم.

وی افزود: سالانه ۷۰۰حدود  هزار نفر از اهالی استان ذی‌قار به ایران سفر می‌کردند که امیدوارم پس از بحران کرونا شاهد افزایش سفرهای زیارتی بین ۲ کشور باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند نیز به بازگشایی مرز شلمچه بیان کرد: آماده گسترش روابط تجاری و اقتصادی با استان ذی‌قار هستیم.

اسماعیل زمانی افزود: امکان برگزاری نمایشگاه‌های مشترک تجاری و اقتصادی بین استان ذی‌قار عراق در منطقه آزاد اروند وجود دارد.

استاندار ذی‍‌قار عراق صبح روز چهارشنبه در سفری یک روزه ، در راس هیاتی برای بررسی امکان همکاری دو جانبه و نشست با مسوولان خوزستان، از طریق گذرگاه مرزی شلمچه وارد این استان شد.

استان ذیقار عراق که مرکز آن ناصریه است فاصله نزدیکی با مرز زمینی خوزستان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =