لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تقدیم مجلس شد

تهران-ایرنا- معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: لایحه «افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم» با قید دوفوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، «حسینعلی امیری» در توضیح ضرورت تقدیم این لایحه گفت: در راستای تقویت و مدیریت عرضه سهام شرکت ها در بازار سرمایه و تامین مالی بیش از پیش شرکت‌های بورسی در بازار سرمایه از طریق افزایش سرمایه با استفاده از سرمایه‌های خرد تزریق شده به آن، لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

وی افزود: با عنایت به روند صعودی شاخص کل و ارزش معاملات در بازار سرمایه کشور از ابتدای سال ۱۳۹۸ و در ماه‌های ابتدایی سال ۱۳۹۹ و همچنین استقبال گسترده سرمایه گذاران در این حوزه، این امر ظرفیت جدیدی را در اقتصاد کشور ایجاد می کند که بهره گیری از آن می‌تواند آثار مثبتی را به دنبال داشته باشد.

معاون پارلمانی رییس جمهور ادامه داد: از این رو برای تشویق شرکت‌های پذیرفته شده در بورس به افزایش سرمایه از طریق «صرف سهام (یعنی فروش سهام با قیمتی بالاتر از قیمت اسمی سهام) » با «سلب حق تقدم» در نظر گرفتن مشوق مالیاتی می‌تواند موجب تشویق شرکت‌ها به افزایش سرمایه از این طریق شود.

 امیری خاطر نشان کرد: بنابراین می‌توان علاوه بر تحقق افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی، به منظور تامین دولت و کاهش تصدی‌گری آن در شرکت‌های بورسی نیز بهره گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =