نماینده نهاوند: بی‌ثباتی نرخ ارز به تولید کشور آسیب جدی می‌رساند

تهران-ایرنا-نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌ثباتی نرخ ارز سم مهلکی برای تولید کشور است از این رو ضرورت دارد به فوریت ثبات را به بازار کشور بازگرداند.

«علیرضا شهبازی»، در نشست علنی صبح امروز-چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با بیان اینکه مردم علی‌رغم شرایط اقتصادی، تنگناها و فشارهای ناشی از تورم، گرانی و بیکاری وفاداری خود را به نظام ثابت کرده‌اند، بیان داشت: رهنمودهای رهبر انقلاب، سند چشم‌انداز، همچنین شرایط خطیر اقتصادی، تحریم‌های ظالمانه و بیماری کرونا اهمیت و ضرورت جهش تولید و حمایت از تولید داخل را دوچندان می کند.

نماینده نهاوند گفت: دولت باید فعالیت‌های اقتصادی را به مردم بسپارد، نگاه بدبینانه به تولیدکنندگان منجر به بی‌اعتمادی مابین کارفرمایان و نظام می شود.

 شهبازی با تاکید بر اینکه باید بازنگری و اصلاح قوانین و مقررات مخل تولید، در دستور کار دولت و مجلس قرار گیرد، عنوان کرد: بی ثباتی نرخ ارز سم مهلکی برای تولید کشور است که ضرورت دارد به فوریت ثبات را به بازار برگردانند و نحوه جبران نرخ بالای ارز را برای کاهش فشار بر اقشار آسیب پذیر جامعه مشخص کنیم.

شهبازی اظهار داشت: امروز متاسفانه بنا به دلایل گوناگون میزان آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه در حال گسترش و رشد است که این امر سرمایه‌های آینده کشور یعنی جوانان عزیز را هدف قرار داده، ضرورت دارد ضمن توجه به مباحث فرهنگی در زمینه پیشگیری و کاهش این آسیب‌ها و اقدامات اساسی صورت بگیرد

وی افزود: در شرایط سخت اقتصادی عدم توجه ‌عده‌ای از تصمیم‌گیران به معضلات و مشکلات مردم باعث ایجاد زمینه های نارضایتی عمومی شده، لازم است کلیه مدیران و دست اندرکاران ضمن تقویت و نظارت بر بازار و قیمت‌ها و نیز رعایت حال ارباب رجوع با اخلاق بهتر نسبت به پیگیری امور تا حصول نتیجه اقدام کنند. در این خصوص از کلیه مدیران حوزه انتخابیه تقاضا دارند جدیت بیشتری در پاسخگویی شایسته به ارباب رجوع داشته باشند.

نماینده نهاوند در خواسته خود از دولت بیان کرد: از دولت تقاضا دارم به فوریت برنامه مدون و عملیاتی حمایت قاطع از اقشار آسیب پذیر جامعه را اجرایی کند چرا که حمایت‌های صورت گرفته تاکنون به هیچ وجه کافی و قابل قبول نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =