نخستین مرکز توانبخشی چند معلولیتی رازوجرگلان افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- نخستین مرکز توانبخشی چند معلولیتی شهرستان مرزی رازوجرگلان خراسان شمالی روز چهارشنبه با حضور شماری از مسوولان استانی و شهرستانی در شهر یکه صعود افتتاح شد.

رییس اداره بهزیستی رازوجرگلان در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرکز توانبخشی یاد شده توسط سرمایه گذار خصوصی و زیر نظارت اداره بهزیستی شهرستان در محل سابق اداره شرکت تعاونی مصرف مرزنشینان جرگلان راه اندازی شده است.  

علی سجادی با اشاره به اینکه این مرکز در حال حاضر ۵۰ مددجو را تحت پوشش قرار داده است، افزود: در این مرکز، خدمات توانبخشی از جمله فیزیوتراپی، کاردرمانی، شنوایی سنجی، تست هوش مشاوره کودک و روانشناسی بالینی، کارشناس تغذیه و ورزشی و گفتار درمانی ارائه می‌شود.  

وی با بیان اینکه در رازو جرگلان هزارو ۵۶۵ نفر معلول وجود دارد، تصریح کرد: ۸۵۰نفر از معلولان این شهرستان، واقع در جرگلان هستند، که این خود یکی از دلایل افتتاح این مرکز توانبخشی است.

سجادی با بیان اینکه علاوه بر خدمات توانبخشی، خدمات روانشناختی نیز در این مرکز ارائه می شود، افزود: هدف اصلی از ایجاد این مرکز، حمایت های اجتماعی از افراد معلول جسمی و حرکتی و آموزش آنها در زمینه توانایی تصمیم گیری و حل مشکلات است.  

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

۲۲ هزار و ۸۵۲ خانوار در خراسان شمالی مستمری بگیر بهزیستی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =