گناوه برای دومین روز متوالی رطوبت ۱۰۰ درصدی تجربه کرد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: شهروندان گناوه‎ای برای دومین روز متوالی در هفته جاری رطوبت ۱۰۰ درصدی را تجربه کردند.

محمدرضا انصاری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته با تداوم موج جدید افزایش دما و رطوبت جزیره خارگ، بوشهر و دیر نیز به ترتیب رطوبت ۸۶، ۷۹ و ۷۵ درصدی را تجربه کردند.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوا در برازجان و اهرم به ۴۹ درجه رسید و جم نیز با ۲۸ درجه کمترین میزان دما را تجربه کرد.

انصاری ادامه داد: بررسی نقشه‌‎های هواشناسی نشان می‌دهد وزش جریانات گرم و مرطوب جنوبی تا اوایل هفته آینده ادامه دارد که انتظار می رود طی امروز و فردا تا حدودی بر سرعت این جریانات بر روی دریا و سواحل استان افزوده شود و در پی آن ارتفاع موج دریا نیز افزایش یابد.

وی گفت: همچنین روزهای جمعه و شنبه هفته آینده در مناطق شرقی استان در برخی ساعات با افزایش پوشش ابر، احتمال رخداد موقت ناپایداری‌های جوی دور از انتظار نیست.

انصاری افزود: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، طی ساعت‎هایی با افزایش ابر و وزش باد و در صبحگاه در برخی مناطق همراه با مه صبحگاهی پیش بینی می ‏شود.

وی عنوان کرد: در این مدت جهت وزش باد متغیر به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و گاهی تا ۴۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

انصاری ادامه داد: در ۲۴  ساعت آینده ارتفاع موج ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در برخی ساعات تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی می‎شود.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۲:۴۹ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۰۹:۴۱ ، جزر دوم ساعت ۱۷:۱۵ و مد دوم ساعت ۲۳:۲۳ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =